22 październik 2021

14 "kurierów" zatrzymanych za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy

fot. PAP
14 osób, które miały przewozić migrantów i pomagać im w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy zatrzymała ostatniej doby Straż Graniczna - przekazała w piątek rano PAP rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska.
REKLAMA

Wśród zatrzymanych "kurierów" jest: trzech Polaków, trzech obywateli Syrii, dwóch Niemców, dwóch obywateli Uzbekistanu, Włoch, Rumun, Gruzin i obywatel Iranu. Jak powiedziała rzeczniczka SG, służby zbierają teraz dowody, a wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

"Obywatele Niemiec przewozili w samochodzie dostawczym 34 obywateli Iraku. Z kolei jeden z Polaków wiózł 26 obywateli Iraku" - powiedziała Michalska.

Polskie służby niemal codziennie zatrzymują kurierów pomagających w nielegalnym przekroczeniu granicy. We wtorek zatrzymano cztery takie osoby. W poniedziałek trzy. Z kolei w środę PAP informowała o zatrzymaniu busa z 23 nielegalnymi migrantami. Pojazd został zatrzymany w miejscowości Milejczyce (woj. podlaskie), oddalonej kilka kilometrów od granicy z Białorusią. Z kierownicą siedział Polak.

Jak podaje SG, kurierom po doprowadzeniu do prokuratury stawiane są zarzuty pomocy w nielegalnym przekraczaniu granicy.

W związku z takimi zdarzeniami do aresztu na trzy miesiące trafił m.in. Irakijczyk, który uciekał ulicami Białegostoku przed policją z prędkością nawet 200 km/h wioząc w osobowym aucie sześciu obywateli Iraku. Do aresztu trafił też kierowca busa, który przewoził 36 nielegalnych migrantów, a zatrzymany został na stacji benzynowej w Grajewie.

Policja informowała we wtorek, że dotąd na Podlasiu zatrzymano ponad 160 kurierów przewożących nielegalnych migrantów.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany