13 sierpień 2022

14 rannych żołnierzy z Ukrainy trafiło do wrocławskich szpitali

zdjęcie: 14 rannych żołnierzy z Ukrainy trafiło do wrocławskich szpitali / fot. PAP
fot. PAP
W nocy z piątku na sobotę na Dworzec Główny PKP we Wrocławiu dotarł specjalny pociąg sanitarny z rannymi żołnierzami z Ukrainy. Zostali oni przetransportowani karetkami do trzech wrocławskich szpitali, w których otrzymają niezbędną pomoc – poinformował Dolnośląski Urząd Wojewódzki.
REKLAMA

Na Dolnym Śląsku leczonych będzie 14 rannych żołnierzy z Ukrainy. Razem z nimi do Polski przyjechali także ich bliscy, którym zostanie zapewnione schronienie.

„Wciąż pokazujemy, że jesteśmy solidarni z Ukrainą. Pomagamy i realizujemy przygotowany przez polski rząd program odbierania rannych żołnierzy z Ukrainy. Dzisiaj na Dolnym Śląsku wspieramy tych, którzy jeszcze niedawno walczyli w obronie swojego kraju” – podkreślił wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytma, który uczestniczył w odbiorze żołnierzy. Dodał, że działania na dworcu zostały skoordynowane tak, by wszystko przebiegło sprawnie i ranni jak najszybciej trafili do placówek medycznych.

W akcję zaangażowanych było wiele służb, w tym policja, żołnierze WOT, pogotowie ratunkowe i medycy. Na miejscu obecny był również konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu Jurij Tokar.

Jak przekazał Dolnośląski Urząd Wojewódzki, urazy poszkodowanych są typowe dla skutków wybuchów i ostrzałów – wymagają dalszych interwencji medycznych, w tym rekonstrukcji, zabiegów chirurgicznych, ortopedycznych czy okulistycznych. Ranni trafili do trzech wrocławskich szpitali, gdzie otrzymają niezbędną pomoc. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska

ato/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany