20 styczeń 2022

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 38 osób

fot. PAP
Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 38 osób - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.
REKLAMA

"W dniu 19.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 38 osób" - poinformowała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna.

Jak podała SG w nocy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 30 cudzoziemców przy wsparciu służb białoruskich siłowo forsowała granicę. "Zostali zatrzymani" - poinformowała Straż Graniczna. "To obywatele Iraku, Gwinei, Pakistanu, Syrii i Indii" - dodała.

"Żołnierz Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę. Jest w szpitalu" - przekazała Straż Graniczna.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce