kategoria:
20 październik 2022

Nie przygotowujemy w tym momencie waloryzacji 500 plus

zdjęcie: Nie przygotowujemy w tym momencie waloryzacji 500 plus / fot. PAP
fot. PAP
Na ten moment w ministerstwie rodziny i polityki społecznej nie przygotowujemy waloryzacji świadczenia 500 plus – powiedziała w czwartek w Studiu PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg.
REKLAMA

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg w czwartek w rozmowie z PAP.pl pytana była m.in. o to, czy w resorcie przygotowywane są zmiany w kontekście waloryzacji świadczenia 500 plus. "Na ten moment nie przygotowujemy" – oświadczyła.

Maląg zaznaczyła, że 500 plus przez lata ewoluowało ze świadczenia przyznawanego na podstawie kryterium dochodowego w świadczenie powszechne. Przypomniała, że w tym roku rząd wprowadził dwie nowe formy wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi – rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do opieki żłobkowej. Ponadto cały czas funkcjonują programy "Dobry Start", "Maluch plus" i "Mama 4 plus".

Szefowa MRiPS podkreśliła, że kierunki działań ministerstwa w zakresie zwiększenia dzietności i zapewnienia odpowiednich warunków do zakładania rodzin przez młodych ludzi nakreśla przygotowana Strategia Demograficzna 2040.

"To między innymi wsparcie opieki nad dziećmi do lat trzech, zmiany w Kodeksie pracy związane z elastyczną pracą hybrydową, pracą zdalną, mechanizmy łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, a także polityka mieszkaniowa" – zaznaczyła.

Cała rozmowa jest pod adresem: https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1457754,gosc-studia-pap-marlena-malag-minister-rodziny-i-polityki-spolecznej.html. (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany