11 wrzesień 2021

Wicepremier Gliński otworzył Narodowy Dzień Sportu

fot. PAP
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński otworzył w Warszawie IX edycję Narodowego Dnia Sportu. Na błoniach stadionu PGE Narodowy spotkał się m.in. z paraolimpijczykami. W całym kraju ma odbyć się ok. 600 imprez sportowych.
REKLAMA

"Najlepszymi ambasadorami tej akcji są wybitni sportowcy. Cieszę się, że w tej chwili możemy mówić o olimpijczykach i paraolimpijczykach na równi" - powiedział Gliński, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli m.in. medaliści igrzysk paraolimpijskich w Tokio Justyna Kozdryk i Adrian Castro.

Wicepremier poinformował, że zajęcia organizowane w ramach Narodowego Dnia Sportu będą bezpłatne.

"To jest obywatelska inicjatywa, natomiast rolą państwa jest wspierać to, co jest wartościowe, aktywność, wspierać tych, którzy robią coś pożytecznego" - dodał.

Wicepremier podkreślił rolę słynnych sportowców, którzy mogą stanowić wzór dla innych. Wymienił w tym kontekście Marcina Gortata, Otylię Jędrzejczak i Roberta Lewandowskiego, który "po meczu z Anglią znalazł następnego dnia rano czas, aby spotkać się z dzieciakami ze szkolnych klubów sportowych".

Podczas pikniku na błoniach PGE Narodowego można m.in. zagrać w golfa, we frisbee, w piłkę nożną i w hokeja na trawie, obejrzeć profesjonalny sprzęt lekkoatletyczny, poćwiczyć na ergometrze wioślarskim, wziąć udział w zajęciach z cheerleadingu i przekonać się, na czym polega jazda na nartach... pod dachem.

Oprócz pikniku w Warszawie w sobotę odbędą się setki lokalnych, mniejszych wydarzeń w całej Polsce, propagujących sport i aktywny tryb życia. (PAP)

af/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany