11 sierpień 2022

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji metra Lazurowa

zdjęcie: Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji metra Lazurowa / fot. PAP
fot. PAP
W czwartek wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji Lazurowa (ul. Lazurowa/ul. Górczewska – rejon Urzędu Dzielnicy Bemowo), budowę tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowę i przebudowę infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa - poinformował zespół prasowy wojewody mazowieckiego.
REKLAMA

Jak zaznaczyło biuro, zamierzenie budowlane polega na budowie stacji C03 (ul. Lazurowa/ul. Górczewska – rejon Urzędu Dzielnicy Bemowo), budowie tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowie i przebudowie infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących w tym: budowie wejść, wind, czerpnio-wyrzutni, wyrzutni i przebudowie sieci uzbrojenia terenu, dróg i układu drogowego wynikającego z budowy metra oraz rozbiórce budynku ekspedycji zlokalizowanego przy ul. Górczewskiej 249 i masztu stacji bazowej telefonii komórkowej.

Nadając decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, wojewoda przychylił się do wniosku stołecznego ratusza, który argumentował ten wniosek tym, że "przedmiotowa inwestycja, uważana za największą inwestycję samorządową w Polsce, jest zadaniem wpisanym w +Strategię Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku+ stanowi jeden z głównych celów operacyjnych ww. strategii". "Przedsięwzięcie jest niezbędne do poprawy jakości zintegrowanego systemu komunikacji publicznej m.st. Warszawy, które przyczyni się do wzrostu jakości życia mieszkańców Warszawy, zmniejszenia ruchu samochodowego i hałasu, co przyczyni się również do poprawy jakości środowiska" - dodał.

Jak przekazał zespół prasowy wojewody, projekt budowlany został sprawdzony pod względem materialno-prawnym, zgodnie z przepisami prawa budowlanego. "Po analizie dokumentów nie stwierdzono nieprawidłowości i braków w załączonym projekcie budowlanym" - zaznaczył zespół prasowy.

To już kolejna stacja, która otrzymała pozwolenia na budowę. 12 lipca wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji Chrzanów (ul. Rayskiego/ul. Szeligowska), a 24 czerwca na budowę stacji Karolin (ul. Sochaczewska/ul. Połczyńska). Decyzjom również nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Tym samym wszystkie trzy planowane na zachodnim odcinku linii M2 stacje metra mają już pozwolenie na budowę. Na pozwolenie czeka jeszcze stacja Techniczno-Postojowej (STP) "Mory" wraz z STP "Mory".(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany