23 listopad 2023

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP dla najlepszych firm

zdjęcie: Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP dla najlepszych firm / fot. PAP
fot. PAP
W czwartek wieczorem w Muzeum-Zamku w Łańcucie na Podkarpaciu prezydent Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP dla najlepszych polskich firm. Podkreślił, że są one przykładem radzenia sobie w trudnych czasach.
REKLAMA

"Jesteście przykładem i wzorem dla innych do rozwoju" – powiedział do laureatów nagrody prezydent podczas uroczystej gali w łańcuckim zamku.

Jak podkreślił, wyróżnieni Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP prowadzą swoją działalność w wymagających czasach, "gdzie wieją silne wiatry". "Kiedy przychodzi wielki wiatr na rozległych przestrzeniach oceanu, jeżeli płyną okręty, żaglowce, to możliwości są dwie. Albo mają dobrych żeglarzy i wtedy ten wiatr może nawet pomóc w żeglowaniu, kiedy załoga odpowiednio realizuje swoje zadania, albo statek zostanie rzucony na skały i zatonie. Zwłaszcza wtedy gdy załoga popełnia błędy" – dodał prezydent

Andrzej Duda zwracają się do laureatów podkreślił, że są oni przykładem tych, "którzy w trudnych czasach radzą sobie znakomicie".

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku. W pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Liderem MŚP został Creotech Instruments SA. W kategorii Narodowy Sukces - Cognor Holding. Nagroda Międzynarodowy Sukces trafiła do firmy Integer.pl, a tytuł Odpowiedzialny Biznes do Unibep. W kategorii Firma Rodzinna wygrało P.P.H. Gałuszka, Krębuszewska i Wspólnicy.

W dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój nagroda trafiła do Interdyscyplinarnego Zespołu Projektu BioMiStem; w kategorii Startup_PL – Widmo Spectral Technologies.

W tym roku prezydent przyznał także nagrodę indywidualną, którą otrzymał Bogdan Chmielewski, prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Stanach Zjednoczonych. Prezydent wręczył także nagrodę specjalną, którą otrzymało Województwo Lubelskie za szczególne zaangażowanie w rozwijanie inicjatywy Trójmorza. (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ mick/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany