2 sierpień 2021

Konkurs PARP wyłoni najlepsze programy rozwoju inicjatyw pracowniczych w firmach

fot. PAP
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs dla małych, średnich i dużych firm z Polski, którego celem jest popularyzacja systematycznego włączania pracowników w działania rozwojowe i innowacyjne - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie.
REKLAMA

Nowy konkurs "Najlepsze programy rozwoju inicjatyw pracowniczych" ma na celu popularyzację w polskich przedsiębiorstwach idei systematycznego włączania pracowników w działania rozwojowe i innowacyjne w firmie - podano. W konkursie mogą wziąć udział mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa prowadzące działalność w Polsce.

"Możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu firmy pobudza przedsiębiorcze zachowania. Pozwala też pracownikom realizować się, zaspokajać swoje ambicje i odnaleźć swoje miejsce i rolę w firmie, a także lepiej rozumieć jej potrzeby. Zyskują na tym obie strony" - dodał.

Konkurs organizowany jest dla dwóch typów projektów - poinformowała PARP. Pierwszym z nich są programy rozwoju inicjatyw pracowniczych (dla przedsiębiorców zatrudniających mniej niż 50 pracowników, od 50 do 249 pracowników oraz od 250 pracowników). Drugim są rozwiązania ICT wspierające programy rozwoju inicjatyw pracowniczych (dla start-upów oraz dla przedsiębiorców funkcjonujących na rynku dłużej niż 3 lata).

Jak podała PARP, "w ocenie konkursowej pod uwagę będzie brany m.in. zakres wdrożenia programu, jego kompleksowość, efekty w zakresie aktywizacji pracowników oraz wdrożenia zgłoszonych pomysłów a także korzyści dla całego przedsiębiorstwa. W przypadku rozwiązań ICT, ocenie podlegać będą m.in. nowe cechy i funkcjonalności, kompleksowość i kompatybilność rozwiązania, jego potencjał rozwojowy oraz skala wdrożenia".

Projekty w ramach konkursu będzie można zgłaszać od 31 sierpnia do 21 września 2021 r., a jego finansowanie pochodzić będzie z Programu Inteligentny Rozwój.

Nagrody finansowe w konkursie przewidziano dla maksymalnie 50 firm. Każda z pięciu przewidzianych w konkursie nagród głównych ma wartość 20 tys. zł, przewidziano również 45 wyróżnień - każde o wartości 10 tys. zł.

Patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. (PAP)

mfr/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany