patronat medialny

Monika Pyrek Tour nie zwalnia. Mistrzyni skoku o tyczce szukała swoich następców w Łodzi

fot. Łukasz Szeląg
Monika Pyrek Tour odwiedził już Szczecin i Łódź, wkrótce czekają nas sportowe spotkania w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy, które w czerwcu będą gospodarzami zawodów. Imprezom towarzyszą specjalne strefy aktywności, gdzie najmłodsi mogą po raz pierwszy spróbować swoich sił w skoku o tyczce. W Łodzi, pod okiem Moniki Pyrek, jednej z najlepszych polskich tyczkarek w historii, rywalizowała rekordowa liczna zawodników, bo aż 75, a do tego ponad 300 dzieci bawiło się w strefie aktywności.
Fundacja Moniki Pyrek już po raz trzeci przygotowała cykl zawodów, ale tym razem chce jeszcze mocniej postawić na upowszechnianie tej pięknej dyscypliny sportu, jakim jest skok o tyczce. Monika Pyrek Tour jest częścią cyklu ogólnopolskich warsztatów, zawodów i pikników lekkoatletycznych. Składa się z pięciu profesjonalnych zawodów skoku o tyczce, połączonych z bardzo mocno rozbudowaną strefą aktywności. Po Poznaniu i Łodzi, kolejne odsłony odbędą się 6 czerwca w Poznaniu (Stadion lekkoatletyczny Golęcin, ul. Warmińska 1), 13 czerwca w Gdańsku (Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244) oraz 15 czerwca w Bydgoszczy (Stadion lekkoatletyczny Zawisza Bydgoszcz, ul. Gdańska 163). Po raz pierwszy cykl Monika Pyrek Tour znalazł się w oficjalnym kalendarzu World Athletics.

Do strefy aktywności, które towarzyszą wszystkim zawodom, zaprosiliśmy szkoły i przedszkola. Znajduje się tam wydzielona część zabawowa dla najmłodszych, którzy mogą poczuć się jak profesjonalni tyczkarze. Przygotowaliśmy dla nich skok o tyczce na zeskok dmuchany, skok o tyczce do basenu z kulkami oraz pomiędzy piankowymi kamykami. Wszystkie te aktywności dzieci mogą wykonać w asyście instruktora – opowiada Monika Pyrek, która w Łodzi doradzała i wspierała zarówno zawodników startujących w zawodach, jak i najmłodszych w strefie.


Warto zwrócić uwagę, że uczestnicy zawodów z cyklu Monika Pyrek Tour zdobywają medale mistrzostw Polski w wielu kategoriach wiekowych. Przed rokiem medale mistrzostw Polski zdobyło aż siedemnastu uczestników Monika Pyrek Tour – Laura Tyszko, Julia Torlińska, Gabriela Melzacka, Piotr Wołoszyn i Konrad Złoch (wszyscy MP do lat 16), Natalia Lewandowska, Anastasiia Kostyrko, Michał Gawenda, Paweł Pośpiech i Wiktor Smura (do lat 18), Valentyna Iakovenko, Zofia Gaborska (do lat 20), Dominika Brykała (do lat 23) oraz Agnieszka Kaszuba, Maja Chamot, Emilia Kusy i Karol Pawlik (MP seniorów).

Panowała super atmosfera i organizacja, jak zawsze. Młodzi zawodnicy bardzo potrzebują takich startów, w przyjaznej atmosferze i z tak dobrymi warunkami. Jestem dumny z moich zawodników – podsumował występ w Łodzi Rafał Wysocki, trener Feniksa Siedlce, a Rafał - jeden z młodych tyczkarzy - dodał:
Bardzo mi się podobało, skoczyłem dwa metry i jestem zadowolony.

Oprócz samych zawodów można było się fajnie bawić – były refleksomierze, sprinty i inne atrakcje.

Dzięki temu, że podczas Monika Pyrek Tour poprzeczka zawisa na wysokości już od jednego metra, w zawodach startują nawet najmłodsi adepci skoku o tyczce, którzy dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę. Monika Pyrek uhonorowała nagrodami zwycięzców w sześciu kategoriach wiekowych – 10, 12, 14, 16 i 18 oraz open, osobno dziewczęta i chłopców. Oprócz tego prowadzona jest także klasyfikacja generalna całego cyklu. Dzięki temu będziemy mogli poznać zwycięzców, którzy otrzymają nagrody główne. Projekt wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, Adidas oraz partner motoryzacyjny Ssang Yong. W Łodzi w zawodach wystartowała rekordowa liczba, bo aż 75 zawodników – to sprawiało, że rywalizacja potrwała od rana aż do 17.30, gdy ostatni skok oddał Bartosz Marciniewicz.

W Łodzi pojawiła się także Anna Rogowska, brązowa medalistka olimpijska z Aten, która obecnie zajmuje się pracą szkoleniową. W strefie zabaw i aktywności było około 300 dzieciaków z okolicznych szkół i przedszkoli. Wszyscy otrzymali dyplom tyczkarza i sportowe gadżety.

Wyniki rywalizacji w Łodzi:

U12 - Krzysztof Klepacki 2,40m
U14 - Oliwia Prostak 3,20m
U14 - Witold Wróblewski 3,60m
U16 - Julia Torlińska 3,70m
U16 - Maksymilian Kania 4,30m
U18 - Lilly Nichols 4,00m
U18 - Paweł Pośpiech 4,70m
Open - Emilia Kusy 4,10m
Open - Bartosz Marciniewicz 5,30m 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany