25 listopad 2022

PGNiG płynnie przejmie klientów kupujących gaz od Taurona

zdjęcie: PGNiG płynnie przejmie klientów kupujących gaz od Taurona / fot. PAP
fot. PAP
Dla prawie wszystkich klientów kupujących obecnie gaz od Taurona, tzw. sprzedawcą rezerwowym i sprzedawcą gazu z urzędu będzie PGNiG Obrót Detaliczny. Gazowa spółka ma płynnie przejąć klientów, którym kończą się umowy z Tauronem – wynika z informacji obu firm.
REKLAMA

W październiku Tauron ogłosił, że wycofuje się ze sprzedaży gazu gospodarstwom domowym. Klienci mogą samodzielnie wybrać nowego dostawcę gazu, albo – zgodnie z przepisami - zdać się na sprzedawcę rezerwowego lub sprzedawcę z urzędu, którym z reguły jest PGNiG.

Dlatego PGNiG w porozumieniu ze spółką Tauron Sprzedaż ogłosił, że jest gotowy płynnie przejąć klientów, którym kończą się umowy; duża część tych umów wygasa z końcem tego roku.

Obecnie obie firmy współpracują w zakresie zapewnienia ciągłości dostaw oraz zmiany sprzedawcy gazu dla gospodarstw domowych. Proces ten ma być dla klientów w pełni automatyczny. U nowego dostawcy odbiorcy skorzystają z ustawowo zamrożonych cen gazu.

„Cały proces nie wymaga od klientów w gospodarstwach domowych podejmowania żadnych działań, zostaną oni objęci tzw. sprzedażą rezerwową lub sprzedażą z urzędu. Klienci tym samym będą mieli zapewnione dostawy prądu bez żadnych przerw, w ustawowo gwarantowanej cenie” – zapewnia Tauron.

Zgodnie z zapisami Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, klienci mają gwarancję urzędowej ceny gazu do końca 2027 r. Tauron nadal bez zmian będzie obsługiwać klientów, którzy mają obowiązujące umowy, konsultanci Taurona pomagają też w podpisywaniu umów z nowym dostawcą.

„Proces ten można również przejść w całości zdalnie, podpisując umowę online” – zapewnił prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha. Szczegóły są dostępne pod adresem www.ebok.pgnig.pl. Można też pisać na adres poczty elektronicznej kontakt@pgnig.pl lub dzwonić na infolinię gazowej spółki pod numer 22 515 15 15. Również Tauron uruchomił specjalną infolinię (nr 555 444 555) dla klientów mających umowę gazową.

Jak poinformował prezes spółki Tauron Sprzedaż Rafał Soja, decyzja Taurona o wyjściu z rynku gazu została podyktowana głównie tym, że Grupa nie posiada własnych zasobów gazu. „Wobec zdestabilizowanego przez Rosję rynku tego surowca, trudno nam zabezpieczyć jego dostawy: - wyjaśnił w piątek prezes.

Informacje dotyczące zmiany sprzedawcy gazu klienci Taurona mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.tauron.pl/informacja-w-sprawie-gazu. (PAP)

mab/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce