Budownictwo artykuł sponsorowany
15 czerwiec 2020

Nowoczesny i energooszczędny dom jednorodzinny - poznaj niezbędne technologie

fot. nadesłane
Budowa domu energooszczędnego obniży koszty ogrzewania. Obecnie znajdziemy wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań gotowych projektów domów. Poznaj niezbędne technologie nowoczesnego i energooszczędnego budynku mieszkalnego.

Gotowe projekty domów energooszczędnych

Rozpoczynając budowę domu, należy pamiętać o kosztach eksploatacji w tym m.in. poniesienie stałych opłat za prąd, gaz czy wodę. Decydując się na budowę domu energooszczędnego, z pewnością zaoszczędzimy sporą sumę. Jeżeli jesteśmy w trakcie planowania budowy domu, warto zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami przygotowanymi przez specjalistów. Gotowe projekty domów energooszczędnych - domoweklimaty.pl to idealna opcja dla osób szukających nowoczesnych i ciekawych rozwiązań. Prezentowane gotowe projekty domów, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Obecnie możemy stworzyć swoje własne wymarzone cztery kąty nie tylko w tani, ale również funkcjonalny sposób. W kategorii znajdziemy wiele rozwiązań, w tym również gotowe projekty domów energooszczędnych. Zaufajmy profesjonalistom i skontaktujmy się z pracownią architektoniczną, których prace znajdziemy na stronie domoweklimaty.pl.
 

Innowacyjne technologie niezbędne w Twoim domu

Jednym z nowoczesnych rozwiązań wprowadzanych w domach energooszczędnych jest zastosowanie odpowiedniej wentylacji z odzyskiem ciepła, izolacji termicznej, zamontowania rolet zewnętrznych czy możliwości skorzystania z odnawialnych źródeł energii. Wentylacja z odzyskiem ciepła dostarcza do wnętrza domu świeże powietrze i usuwa nadmierną ilość dwutlenku węgla. Bez wątpienia ta nowoczesna technologia zapewnia komfort przebywania w pomieszczeniach, a co więcej, eliminuje powstawanie drobnoustrojów i grzybów szkodliwych dla zdrowia oraz życia domowników. Natomiast izolacja termiczna obniża koszty utrzymania budownictwa mieszkalnego. Istnieje wiele ciekawych technologii, które możemy otrzymać w gotowych projektach domów energooszczędnych.
 

Naturalne źródła ciepła ogrzewania domu

Obecnie możemy skorzystać z nowoczesnego sposobu ogrzewania budynku. Jest on ekonomiczny i opiera się na czerpaniu energii za pośrednictwem kolektorów lub baterii słonecznych. Co więcej, niezbędna energia cieplna może być pobierana również z naturalnych zbiorników wodnych lub rzek. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie okazuje się w praktyce tanie w eksploatacji, natomiast zakup samego specjalistycznego urządzenia jest zdecydowanie droższy. Najczęściej metoda pozyskiwania naturalnego źródła ciepła do ogrzewania jest wykorzystywana w dużych domach. Nie każda osoba może pozwolić sobie na zakup sprzętu nie tylko ze względów finansowych, ale również geograficznych.  

Budowa domu energooszczędnego – na co należy zwrócić uwagę?

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na rozpoczęcie budowy domu energooszczędnego, musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Dla wielu osób wygląd estetyczny mieszkania będzie miał ogromne znaczenie. Jednak podczas budowy należy zwrócić uwagę na inne, równie ważne aspekty. Dom energooszczędny, aby mógł w pełni spełniać swoje zastosowanie, powinien być postawiony w sąsiedztwie niższych budynków. Konieczne jest, aby konstrukcja dachu nie posiadała zbyt dużego skosu, najlepiej, aby był w miarę możliwości płaski. Ogromne znaczenie ma również dobór odpowiednich drzwi i okien. W tych kwestiach najlepiej zasięgnąć porady u specjalistów. 

Zastanawiasz się nad zakupem pomp ciepła w Twoim domu? Koniecznie przeczytaj artykuł:

Pompy ciepła w budownictwie energooszczędnym – rodzaje i oszczędności. Kiedy można liczyć na zwrot z inwestycji? i dowiedz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje pomp ciepła stosowane w domu energooszczędnym. 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
93481
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-13 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany