4 lipiec 2020

Zarzuty wobec byłych prezesów gdańskiej spółdzielni Ujeścisko

fot. PAP
Działania na szkodę spółdzielni, oszustwa oraz wyrządzenie lokatorom szkody majątkowej wielkich rozmiarów zarzuciła prokuratura byłym prezesom SM Ujeścisko w Gdańsku. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od listopada 2019 roku prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej nieprawidłowości przy realizacji 7 inwestycji budowlanych przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

"W związku z tym śledztwem, na polecenie prokuratora, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili szereg przeszukań oraz zatrzymali podejrzanych Grzegorza H. i Macieja S. – byłych prezesów Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko" - powiedział w sobotę PAP Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkową dokumentację związaną z działalnością spółdzielni, komputery należące do podejrzanych oraz 59 tys. zł.

Jak dodał prokurator Duszyński, w sobotę obu podejrzanym przedstawiono zarzuty.

Maciej S. jest podejrzany o wyrządzenie niedoszłym lokatorom szkody majątkowej wielkich rozmiarów oraz o działania na szkodę spółdzielni. Były prezes Grzegorz H. usłyszał osiem zarzutów, m.in. działania na szkodę spółdzielni, oszustwo przy sprzedaży mieszkań oraz udaremnienie zaspokojenia wierzycieli. Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Być może jeszcze w sobotę prokuratura zdecyduje, jakie środki zapobiegawcze zastosuje wobec podejrzanych.

Sprawa SM Ujeścisko jest opisywana w mediach od dwóch lat. Mieszkańcy zarzucają władzom spółdzielni opóźnienia w budowie mieszkań i działania niezgodne z prawem. W części mieszkań wyłączano media z uwagi na zajęcia komornicze. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-05-22 09:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany