18 listopad 2022

Dzień Myszki Miki

zdjęcie: Dzień Myszki Miki / pixabay/1185754
18 listopada przypada Dzień najbardziej uwielbianej przez dzieci postaci czyli Myszki Miki
REKLAMA
Myszka Miki to znana na całym świecie postać stworzona w studiu Walta Disneya.
W większości przygód Mikiemu towarzyszy jego pies Pluto. Ma dziewczynę, którą jest Myszka Minnie. Najlepszymi przyjaciółmi Myszki są Kaczor Donald (w komiksach rzadko się spotykają) oraz pies Goofy i koń Horacy.

Historia

W 1927 roku firma Walta Disneya straciła prawa autorskie do ich poprzedniego bohatera kreskówkowego królika Oswalda. To właśnie wtedy pan Disney, zainspirowany małą myszą biegnącą obok jego stołu w jego studiu kreślarskim, wymyślił postać Mickey Mouse.
Myszka Miki na początku była czarno-biała i miała charakter oraz sylwetkę przypominającą swojego poprzednika – królika Oswalda, chociaż różnił ich kształt uszu. Sam twórca Walt Disney sugerował podobieństwo Mikiego do postaci Charliego Chaplina. Sam Chaplin bardzo lubił kreskówki Disneya i chciał żeby filmy z jego udziałem były poprzedzane seansami Myszki Miki. Natomiast Frank Thomas – animator postaci najsławniejszej myszki stwierdził, że Miki to w istocie alter ego Walta- odzwierciedlenie jego osobowości, marzeń i podejścia do życia. Sam Mickey na początku od 1929 do 1946 roku mówił charakterystycznym, zaaferowanym falsetem swojego autora.
Wygląd Mickey Mouse często ewoluował. Twarz myszki od czasów swojej pierwotnej wersji znacząco złagodniała i zaokrągliła się. Przez długi czas Miki miał oczy przypominające dwie całkowicie czarne kropki. Dopiero w 1939 roku, w kreskówce „pies m myśliwski” ( The Pointer), oczy Mickey’a stały się biało – czarne i nabrały charakterystycznego wyrazu dzięki inwencji animatora Freda Morre’a. Dekadę później, w kreskówce „gdy nie ma kota”, Mikiemu „włożyli” białe rękawiczki. Pierwszy raz Myszkę Miki w kolorze techniki technikolor można było zobaczyć w 1935 roku („The Band Concert”).
Obecnie Myszka Miki pojawia się najczęściej na ekranie w czerwonych spodenkach i żółtych butach, ale grając w ponad 100 animacjach wcielała się w różne role. Była żołnierzem, kowbojem, kapitanem, statku, detektywem, podróżnikiem itp. 

Wizyta u Myszki Miki

Najlepszym sposobem na złożenie wizyty uwielbianej przez dzieci i dorosłych postaci jest wybranie się do Disneylandu. Dinseyland to park rozrywki, w którym czeka moc atrakcji. Ceny biletów znajdują się w trzech progach cenowych. Wszystko zależy od okresu roku czy dnia tygodnia. W okresie ściśle wakacyjnym ceny są stałe na każdy dzień tygodnia. Poza wakacjami taniej w od poniedziałku do piątku, drożej w weekendy.
Taryfa najtańsza obejmuje ceny od 54 do 79 euro. Najdroższa zaś - od 82 do 109 euro. Ceny zależne są też od tego, czy chcemy zwiedzić jeden czy też dwa parki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany