20 wrzesień 2023

Święto małych odkrywców

zdjęcie: Święto małych odkrywców / pexels/8535230
pexels/8535230
Corocznie 20 września w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Przedszkolaka. To doskonała okazja do zaplanowania niezapomnianych atrakcji w placówkach przedszkolnych.
REKLAMA
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, ustanowiony inicjatywą Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, jest obchodzony corocznie 20 września. Decyzja ta została podjęta przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku z celem promowania wychowania przedszkolnego i zwiększenia jego znaczenia w społeczeństwie.

Inicjatywa ta narodziła się na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, a wspierający ją dyrektorzy łódzkich przedszkoli przyczynili się do uchwalenia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

W treści uchwały czytamy: „Rozpoznając znaczenie edukacji przedszkolnej w procesie rozwoju i wychowania dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jest przekonany, że ustanowienie tego święta przyczyni się do promocji edukacji przedszkolnej i podniesienia jej rangi w świadomości społeczeństwa”.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka mają na celu zachęcanie do działalności na rzecz rozpowszechniania wychowania przedszkolnego oraz szerzej, praw dziecka do edukacji i wychowania przedszkolnego, zarówno wśród najmłodszych obywateli, jak i wśród dorosłych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany