25 marzec 2020

Centrum Zdrowia Dziecka: zbadani wszyscy pacjenci, nie wykryto koronawirusa

Krzysztof Pędrys / CC BY-SA 2.0 / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
W Centrum Zdrowia Dziecka zostali zbadani wszyscy przebywający w klinice pacjenci i ich opiekunowie, a także 14 pracowników, u przebadanych osób nie stwierdzono koronawirusa - poinformował dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" dr Marek Migdał.
Koronawirus
3834
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu u lekarza-naukowca z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie został rozpoznany COVID-19. Lekarz miał kontakt z 6 pacjentami.

"Zostali zbadani wszyscy przebywający w klinice pacjenci i ich opiekunowie, a także 14 pracowników z kontaktu bezpośredniego. U żadnej z przebadanych osób nie stwierdzono wirusa" – napisał dyrektor Instytutu dr Marek Migdał.

Przypomniał, że "za kontakt bezpośredni uznajemy - osobę, która miała fizyczny kontakt lub przebywała z osobą zarażoną w pomieszczeniu zamkniętym w odległości mniejszej niż 2 metry, w czasie dłuższym niż 15 min".

Badania laboratoryjne potwierdziły we wtorek koronawirusa u kolejnych 152 osób - to najwyższy bilans dzienny od wybuchu epidemii. Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 901 przypadków, spośród nich 10 osób zmarło.(PAP)

wnk/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
3834
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce