7 maj 2022

Policjanci zatrzymali sprawców postrzelenia dziewczynki metalowymi kulkami

fot. PAP
Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 3 osoby w związku ze zranieniem 8-letniej dziewczynki na boisku szkolnym – poinformował PAP w sobotę rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Zatrzymani to 40-latek oraz dwoje 17-latków.
REKLAMA

Do zranienia dziewczynki doszło w czwartek w godzinach przedpołudniowych na boisku szkolnym na osiedlu Lecha w Poznaniu. 8-latka przebywała tam wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów. W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka mogła wrócić z rodzicami do domu. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że dziecko zostało najpewniej postrzelone metalowymi kulkami, które zabezpieczono na miejscu zdarzenia. Trwały poszukiwania sprawców.

W sobotę rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował PAP, że w związku ze zranieniem 8-letniej dziewczynki na boisku szkolnym policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 3 osoby.

"40-latek oraz dwoje 17-latków zostali zatrzymani wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na Os. Lecha w Poznaniu. Wszyscy wcześniej byli już notowani za szereg różnych przestępstw. Ponadto policjanci znaleźli w mieszkaniu kilka sztuk broni, naboje gazowe i ponad 400 gramów różnych narkotyków. Cała trójka obecnie przebywa w policyjnym areszcie" – podkreślił Borowiak.

Dodał, że w toku policyjnych czynności okazało się, że 17-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na 6 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa.

"Śledczy ustalili, że sprawcy mogli już wcześniej zranić prawdopodobnie z broni gazowej w podobny sposób inne osoby. W związku z tym prosimy o kontakt wszystkich, którzy w ostatnim czasie, przebywając w tym rejonie, mogli zostać uderzeni lub zranieni przez sprawców" – zaznaczył Borowiak.

Wskazał, że w sobotę nadal trwają kolejne przeszukania, ekspertyzy i przesłuchania świadków.

"Po wykonaniu tych czynności i zebraniu dowodów sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu. Będziemy wnioskować o areszt dla podejrzanych" – zaznaczył Borowiak. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany