14 listopad 2023

Ruszył proces małżeństwa ws. zabójstwa trzyletniej dziewczynki w Szabdzie (krótka)

zdjęcie: Ruszył proces małżeństwa ws. zabójstwa trzyletniej dziewczynki w Szabdzie (krótka) / pixabay/1328804
W Sądzie Okręgowym w Toruniu ruszył we wtorek proces małżeństwa ws. zabójstwa trzyletniej dziewczynki w Szabdzie (woj. kujawsko-pomorskie). Matka została oskarżona o zabójstwo i zbezczeszczenie zwłok. Grozi jej dożywotnie więzienie. Ojciec został oskarżony m.in. o zbezczeszczenie zwłok i znęcanie się nad piątką dzieci.
REKLAMA

Proces ruszył we wtorek w toruńskim sądzie okręgowym. Postępowanie odbywa się z wyłączeniem jawności. Dziennikarze mogli jedynie uczestniczyć w odczytaniu aktu oskarżenia.

Do zabójstwa doszło w czerwcu 2022 roku w Szabdzie k. Brodnicy. Prokuratura Okręgowa aktem oskarżenia objęła rodziców małoletniej. Matce zarzucono zabójstwo 3-letniej córki z zamiarem ewentualnym. Ojcu, jak i matce, zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstw polegających na znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad małoletnimi dziećmi, znęcania się nad zwierzętami oraz zbezczeszczenia zwłok.

Zwłoki dziecka zostały ujawnione podczas pobytu pracowników budowlanych, którym zlecono wykonanie remontu dachu.

Matce grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a ojcu do 8 lat więzienia. Para wychowywała piątkę dzieci. Kobieta miała podać dziewczynce leki, które nie są dopuszczone do podawania dzieciom na terytorium Polski.

Szabda to wieś k. Brodnicy, na skraju województwa kujawsko-pomorskiego. Liczy kilkuset mieszkańców, ale teren jest dość duży, bo miejscowość jest mocno rozciągnięta.(PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany