kategoria: Dziecko
21 czerwiec 2024

Śmierć noworodka w Gorzowie Wlkp., rodzice usłyszeli zarzuty

zdjęcie: Śmierć noworodka w Gorzowie Wlkp., rodzice usłyszeli zarzuty / pixabay/2617086
Zarzuty znęcania się nad dzieckiem i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią, usłyszeli w piątek rodzice zmarłego w Gorzowie Wlkp. noworodka. Rodzice nie przyznają się do postawionych im zarzutów.
REKLAMA

W piątek w prokuraturze rejonowej w Gorzowie Wlkp. zostali przesłuchani rodzice noworodka zmarłego w szpitalu. "Zostały im postawione zarzuty znęcania się i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią noworodka" – powiedziała PAP prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

Rodzice nie przyznają się do postawionych im zarzutów. "Negują stosowanie przemocy wobec dziecka" – powiedziała prokurator Hornicka-Mielcarek. Mówią, że nie miało żadnych obrażeń. "Do sądu trafiły już wnioski o areszty tymczasowe dla rodziców zmarłego noworodka" – poinformowała prokurator.

Babcia została przesłuchana i zwolniona, nie postawiono jej żadnych zarzutów.

W czwartek w szpitalu w Gorzowie Wlkp. zmarł prawie trzytygodniowy noworodek. Do szpitala trafił w ciężkim stanie. Obrażenia wskazywały na to, że mógł zostać pobity.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności spowodowania obrażeń u 19-dniowego chłopczyka. Dziecko miało poważne obrażenia głowy. "Wszystko wskazuje na to, że zostały spowodowane przez osoby trzecie. Czy był to upadek, czy było to potrząsanie, czy uderzenie – tego jeszcze nie wiemy i to jest badane" – powiedziała prokurator Hornicka-Mielcarek.

Zatrzymani zostali rodzice i babcia dziecka. 25-letnia matka i 27-letni ojciec oraz 58-letnia babcia w chwili zatrzymania byli trzeźwi.(PAP)

pij/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany