7 maj 2022

Sprawa postrzelenia dziewczynki metalowymi kulkami; poszkodowanych może być więcej

fot. PAP
Poznańska policja zatrzymała w sobotę 3 osoby w związku z postrzeleniem dziewczynki metalowymi kulkami. Do policjantów zgłosiła się kobieta, która została zaatakowana w podobny sposób. Policja prosi o kontakt świadków, a także osoby, które mogły zostać zranione przez sprawców.
REKLAMA

Do zranienia dziewczynki doszło w czwartek w godzinach przedpołudniowych na osiedlu Lecha w Poznaniu. 8-latka przebywała na boisku szkolnym wraz z grupą innych dzieci pod opieką pedagogów. W pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej. Natychmiast została jej udzielona pomoc, a następnie została zabrana do szpitala. Obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka mogła wrócić z rodzicami do domu. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że dziecko zostało najpewniej postrzelone metalowymi kulkami, które zabezpieczono na miejscu zdarzenia. Trwały poszukiwania sprawców.

W sobotę przed południem policja poinformowała, że w związku ze zranieniem 8-letniej dziewczynki na boisku szkolnym policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 3 osoby. Do zatrzymania doszło w piątek wieczorem w jednym z mieszkań na Os. Lecha w Poznaniu. W mieszkaniu policjanci znaleźli kilka sztuk broni, naboje gazowe i ponad 400 gramów różnych narkotyków.

Zatrzymani to dwóch mężczyzn w wieku 40 i 20 lat, oraz 17-latka; wszyscy wcześniej byli już notowani za szereg różnych przestępstw (początkowo policja podawała, że zatrzymani to 40-latek oraz dwoje 17-latków, później zweryfikowano tę informację). W toku policyjnych czynności okazało się także, że 20-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na 6 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa.

"Dziś od samego rana trwają przesłuchania zarówno zatrzymanych, jak i świadków. Ustalany jest także udział każdej z tych zatrzymanych osób w tej sprawie – od tego będzie też zależało, jakie zostaną im przedstawione zarzuty" – powiedziała PAP w sobotę mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

"Przeprowadzona zostanie także ekspertyza zabezpieczonej broni, jak również czekamy na opinię dotyczącą obrażeń dziewczynki" – dodała.

Mróz wskazała, że śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcy mogli już wcześniej zranić prawdopodobnie z broni gazowej w podobny sposób inne osoby.

"Po nagłośnieniu sprawy, już wczoraj w trakcie czynności wykonywanych na miejscu tego zdarzenia, na boisku szkolnym, zgłosiła się do nas kolejna osoba, mieszkanka osiedla, która poinformowała, że ją także spotkała podobna sytuacja. W związku z tym prosimy o kontakt wszystkich, którzy w ostatnim czasie przebywając w tym rejonie mogli zostać uderzeni lub zranieni przez sprawców" – powiedziała PAP Mróz.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności i zebraniu dowodów, sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Śledczy zapowiadają, że będą wnioskować o tymczasowy areszt. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany