13 styczeń 2022

W systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 130 tys. dzieci i młodzieży

zdjęcie: W systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 130 tys. dzieci i młodzieży / fot. PAP
fot. PAP
W systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 4500 wypoczynków, w których będzie uczestniczyło około 130 tys. dzieci i młodzieży – poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że jest zgłoszenia nadal trwają.
REKLAMA

W czwartek odbyła się w Warszawie konferencja prasowa dotycząca bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Wzięli w niej udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

"Na ten moment w systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 4500 wypoczynków, w których będzie uczestniczyło około 130 tys. dzieci i młodzieży. To mówię na ten moment, bo ferie mamy tak jak w wielu poprzednich latach – z wyjątkiem poprzedniego roku – w turnusach aż do końca lutego, więc to jest liczba młodzieży na ten moment zgłoszona" – zaznaczył szef MEiN Przemysław Czarnek.

Czarnek ocenił, że to jest "niewiele w tym momencie, nieco ponad 2 proc. dzieci i młodzieży." "Na razie mamy tylko 5 województw, które udają się na wypoczynek. Te zgłoszenia nadal trwają i wygląda na to, że będzie więcej zainteresowanych" – zaznaczył.

Dodał, że ostrożność rodziców i organizatorów wypoczynku jest bardzo widoczna. "Za tę ostrożność bardzo dziękujemy. Od nas samych w pierwszej kolejności zależy, jak spędzimy te ferie zimowe. Od nas samych zależy, jak podejdziemy do wszystkich ograniczeń pandemicznych, które musimy stosować po to, żeby wrócić później do szkoły w trybie stacjonarnym bez żadnych przeszkód zdrowotnych" – podkreślił Czarnek.(PAP)

Autorzy: Szymon Zdziebłowski, Anna Kruszyńska

szz/ akr/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany