1 czerwiec 2021

Czarnek: w czerwcu akcja informacyjna w szkołach nt. szczepień; we wrześniu akcja szczepień w szkołach

W czerwcu rozpoczniemy akcję informacyjną w szkołach na temat szczepień; po wakacjach w drugim tygodniu września będziemy zbierać kwestionariusze medyczne, a w trzecim tygodniu września rozpocznie się akcja szczepień w szkołach - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
REKLAMA

Minister przekazał na wtorkowej konferencji prasowej, że w czerwcu rozpocznie się akcja informacyjna w szkołach na temat szczepień. "Prześlemy do wszystkich szkół, do wszystkich dyrektorów z przeznaczeniem dla wszystkich wychowawców, wszystkich klas materiały informacyjne na temat szczepień, na temat etapów tych szczepień, możliwości zaszczepienia się już teraz w populacyjnych punktach szczepień, ale też na temat tego, co będzie po wakacjach" - powiedział Czarnek.

Jak dodał, "po wakacjach w drugim tygodniu września, będziemy mieli zbieranie kwestionariuszy medycznych". "Od 6 do 10 września to jest moment, w którym dyrektorzy szkół będą mogli otrzymać od wszystkich rodziców zainteresowanych uczniów szczepieniami(...) kwestionariusze medyczne" - zaznaczył minister edukacji i nauki.

Poinformował, że na podstawie tego w trzecim tygodniu września zostanie przeprowadzona akcja szczepień w szkołach. "Akcja szczepień w szkołach będzie uzależniona od tego, ilu chętnych będzie w poszczególnych placówkach. To znów dyrektorzy szkół będą decydować o tym, czy chcą, żeby na terenie szkoły zorganizować punkt szczepień, to jest możliwe, czy też znów uczniowie, którzy zgłoszą się do tych szczepień będą mogli zaszczepić się w populacyjnych punktach szczepień" - powiedział Czarnek. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany