11 styczeń 2022

MEiN: stacjonarnie pracuje 98,8 proc. przedszkoli, 99,6 proc. szkół podstawowych i 99,9 proc. średnich

98,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,6 proc. szkół podstawowych i 99,9 proc. ponadpodstawowych pracowało we wtorek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.
REKLAMA

Stacjonarnie we wtorek pracowały 15 243 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 98,8 proc. wszystkich. 7 przedszkoli pracowało zdalnie, a 185 w trybie mieszanym.

We wtorek stacjonarnie pracowało 14 335 szkół podstawowych, czyli 99,6 proc. wszystkich i 7 801 ponadpodstawowych, czyli 99,9 proc. Zdalnie pracowały 3 szkoły podstawowe. Żadna szkoła ponadpodstawowa nie pracowała zdalnie. W trybie mieszanym pracowało 50 szkół podstawowych i 11 ponadpodstawowych.

Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne. Jego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Tydzień temu, 4 stycznia, stacjonarnie pracowało 15 381 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,7 proc. wszystkich. Cztery przedszkola pracowały zdalnie, a 50 w trybie mieszanym.

W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych nauka stacjonarna była zawieszona od 20 grudnia do 9 stycznia, w jej miejsce prowadzono naukę zdalną. Do nauki stacjonarnej uczniowie wrócili w poniedziałek. Przedszkola cały czas pracują w trybie stacjonarnym. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce