Trwa największy w Polsce konkurs dla młodych literackich talentów! To może wielka szansa dla Twojego dziecka!

zdjęcie: Trwa największy w Polsce konkurs dla młodych literackich talentów! To może wielka szansa dla Twojego dziecka! / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Znasz dziecko, które lubi wymyślać niesamowite historie, ma bogatą wyobraźnię i jest bystrym obserwatorem? A może lubi przelewać swoje pomysły na papier? Zachęć je do napisania krótkiego opowiadania i udziału w 7. edycji “Popisz się talentem” - najważniejszego i największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodą dla 30 laureatów będzie literacki debiut  - zwycięskie teksty zostaną zamieszczone w prawdziwej książce, która ukaże się na rynku już jesienią tego roku! Szczegóły konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Popisz się talentem.

W tym roku jury konkursowe zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych do wrzucenia wyobraźni na najwyższy bieg i założenia na nos Okularów Czasu. To supergadżet, który mocno zmienia punkt widzenia - dzieciom pokazuje świat widziany oczami dorosłych, a dorośli w takich okularach widzą świat oczami dzieci. Co może wyniknąć z takiej nieoczekiwanej zmiany perspektywy? To już zależy tylko od kreatywności młodych twórców! Pełen tekst zadania konkursowego oraz regulamin można znaleźć na stronie stronie Popisz się talentem, a na opowiadania do 2.800 znaków Nowa Era czeka do 31 marca!

Jako etyk, nauczyciel i tata marzę o takiej supermocy, która umożliwiłaby mi obejrzenie świata z innej perspektywy. A najchętniej zobaczyłbym świat oczami tych, w których imieniu najczęściej podejmuję decyzje, czyli dzieci. Dlatego z przyjemnością przyjąłem zaproszenie od Nowej Ery i już po raz drugi dołączyłem do grona Ambasadorów konkursu “Popisz się talentem”, który w tym roku zachęca uczniów do twórczego pisania o tym, co może się stać, jeśli zmienimy punkt widzenia i przez chwilę popatrzymy na życie oczami dużo młodszej albo dużo starszej od nas osoby. Mam nadzieję, że młodzi uczestnicy konkursu będą się świetnie bawić, pisząc o różnicach pokoleniowych , a my dorośli zdołamy się czegoś od nich nauczyć! - komentuje Krystian Karcz, filozof, etyk, nauczyciel i jeden z Ambasadorów “Popisz się talentem”.

Opowiadania konkursowe (maksymalnie 2.800 znaków bez spacji) dzieci mogą zgłaszać (także przy pomocy nauczycieli i rodziców) za pośrednictwem strony konkursowej Popisz się talentem do 31 marca 2023 roku. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-4 oraz klas 5-8. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 maja, a jesienią ukaże się książka ze zwycięskimi trzydziestoma opowiadaniami. Jak co roku cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej wydawnictwo Nowa Era przekaże na cele charytatywne. 

Do udziału w “Popisz się talentem” zapraszamy wszystkie dzieci, które są uczniami szkół podstawowych i uwielbiają wymyślać niesamowite, zabawne, zaskakujące, refleksyjne lub całkiem poważne historie! Dotychczasowe edycje konkursu pokazały, że w każdym zakątku naszego kraju mieszkają dzieci, w których drzemie prawdziwy talent literacki. Celem Nowej Ery jest wsparcie uczniów w rozwijaniu ich mocnych stron i twórczego potencjału. Dlatego też na naszej stronie internetowej publikujemy również szereg praktycznych porad na temat kreatywnego pisania - zachęca uczniów do udziału w konkursie Małgorzata Jankowska specjalistka ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, jurorka konkursu “Popisz się talentem”. 

We wszystkich 6 edycjach konkursu wzięło udział już 18.500 uczniów z całego kraju i aż 179 z nich zadebiutowało w pokonkursowych książkach, oficjalnie rozpoczynając ścieżkę swojej literackiej kariery! Opowiadania oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą: Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Rafał Witek (autor powieści dla dzieci), Barbara Kosmowska (pisarka, autorka książek dla dzieci), Monika Hałucha (PS IBBY) oraz Małgorzata Jankowska (Nowa Era). Do tej pory ukazało się 6 książek z debiutami literackimi dzieci: “Ukryte światy”, “Tajemnicza wyprawa”, “Wielka księga Marzeń” , “Zwierzaki mają głos”,  “Startujemy w przyszłość” i “Detektywi w akcji”.

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus.
Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych Świerszczyk, kwartalników Świerszczyk Krzyżówki i Łamigłówki, Świerszczyk Znajdź Różnice, Świerszczyk Labirynty oraz magazynu przyrodniczego Świerszczyk Reporter.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany