Wakacje 2021 z Fundacją Muszkieterów: Trwają turnusy wyjazdowe z udziałem 550 dzieci z całej Polski

fot. nadesłane
Dzięki Fundacji Muszkieterów i właścicielom sklepów Intermarché i Bricomarché, którzy są inicjatorami akcji Wakacje z Muszkieterami, 550 dzieci pochodzących z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych ma możliwość po raz pierwszy spędzić czas na wymarzonych wakacjach. Tegoroczne turnusy odbywają się w Parku Rozrywki Julinek położonym w sercu Puszczy Kampinoskiej. Uczestnicy kolonii pielęgnują w sobie cechy Małego Muszkietera podczas licznych zajęć – są to między innymi warsztaty z malowania toreb, tworzenie murali oraz treningi szermierki. Akcję wspierają także klienci sklepów, którzy zakupili fundacyjną torbę na zakupy lub zasili ustawione przy kasach skarbonki z fundacyjnym logo. To już czwarta edycja akcji, dzięki której w poprzednich latach niemal 3000 dzieci wyjechało na wakacje.


Mali Muszkieterowie to dzieci z całej Polski, które charakteryzują cechy takie jak odwaga, uczynność, mądrość, otwartość, wrażliwość, sumienność, pracowitość i uczciwość. Tych osiem wartości towarzyszy im na co dzień, a podczas Wakacji z Muszkieterami podopieczni realizują zadania, dzięki którym są one rozwijane i pielęgnowane. Jedną spośród atrakcji każdego z pięciu turnusów wyjazdowych jest trening szermierki przeprowadzony przez Ambasadorki – florecistki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Grupa Muszkieterów od kilkunastu lat wspiera szermierzy z klubu Warta Muszkieterowie Poznań, czego owocem są odwiedziny utalentowanych florecistek.

To, co najbardziej podoba się dzieciom, to możliwość spróbowania swoich sił w innej niż dotychczas dyscyplinie sportowej. Szermierka uczy pracowitości, która przydaje się w życiu codziennym każdemu z nas, także dzieciom – mówi Julia Chrzanowska, florecistka, jedna z Ambasadorek tegorocznej edycji Wakacji z Muszkieterami, Medalistka Uniwersjady, wielokrotna medalistka imprez mistrzowskich, członkini kadry olimpijskiej we florecie kobiet.

Wakacje z Muszkieterami to dla dzieci możliwość rozwijania swoich manualnych zdolności, a przy okazji puszczenia wodzy fantazji.

Najbardziej mi się podobało, jak malowaliśmy na torbach – mówi jedna z uczestniczek turnusu w Julinku.

Bawełniane torby nabrały barw dzięki warsztatom, podczas których dzieci za pomocą gąbek i farb nanosiły na nie różne malunki. Pojawiły się między innymi jednorożce, flamingi, kwiaty oraz uśmiechnięte emotikony. Na specjalnie przygotowanej ściance Mali Muszkieterowie tworzą także mural.

Otoczenie Puszczy Kampinoskiej oraz liczne atrakcje w Julinku – dzięki takiemu połączeniu uczestnicy Wakacji z Muszkieterami nie mają czasu na nudę. To już kolejna edycja akcji, podczas której Mali Muszkieterowie czerpią pełnymi garściami z parku rozrywki. Odważnie i z radością korzystają z parku linowego, krainy dmuchańców, jak i z wesołego miasteczka. Bliska odległość od Warszawy umożliwia wielu dzieciom pierwszą wizytę w stolicy naszego kraju, gdzie zwiedzają istotne miejsca o charakterze historycznym oraz turystycznym. Warszawa to dla uczestników kolonii także możliwość zdobywania wiedzy poprzez zabawę w Centrum Nauki Kopernik. Dodatkowo, Julinek odwiedza Szalony Naukowiec, który zapoznaje uczestników kolonii z tajnikami świata nauki. Są także chwile wytchnienia: spacery, ogniska oraz popołudnia spędzane na wspólnych rozmowach.

Podczas Wakacji z Muszkieterami dzieci mają okazję do spędzenia fantastycznych chwil, które będą wspominać przez długi czas. Wypoczynek zorganizowany dla dzieci z rodzin niezamożnych jest niezwykle istotny, tym bardziej, gdy po wielu miesiącach nauki zdalnej tak bardzo potrzebny jest kontakt z rówieśnikami. Fundacja Muszkieterów dba o to, aby turnusy w ramach kolonii były dla dzieci bezpieczne i wspomagały rozwój najbardziej wartościowych cech poprzez różne aktywności. Wspólne wyjazdy, warsztaty, treningi szermierki – to okazje do nawiązywania przyjaźni oraz pielęgnowania wartości, jakimi każdy Mały Muszkieter powinien się kierować w życiu. Razem możemy wszystko!
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany