11 listopad 2023

Wyremontowano największe przedszkole miejskie

zdjęcie: Wyremontowano największe przedszkole miejskie / pixabay/2204239
W największym przedszkolu miejskim w Olsztynie zakończył się remont. Dzięki pracom obiekt został dostosowany do przepisów przeciwpożarowych; powstała też nowa sala dydaktyczna. Opiekę w przedszkolu ma ok. 200 dzieci.
REKLAMA

Remont w przedszkolu miejskim Nr 23 przy ul. Wańkowicza w Olsztynie trwał ok. czterech miesięcy. Teraz się zakończył i dzieci ponownie wróciły do placówki- podał olsztyński magistrat.

W trakcie remontu został wykonany szereg istotnych prac. Dzięki temu przedszkole spełnia wszelkie przepisy przeciwpożarowe, a jednocześnie zwiększyła się jego funkcjonalność.

"Niezwykle cieszę się ze zrealizowanych prac, to dla nas ogromna jakościowa zmiana. W czasie remontu dzieci uczęszczały do czterech placówek na os. Nagórki i Jaroty. W lipcu przedszkole miało przerwę wakacyjną, w tym czasie opiekę sprawowali rodzice. Teraz ponownie jesteśmy u siebie"- podkreśliła dyrektorka przedszkola Joanna Jobska.

Jednym z najważniejszych zadań było dostosowanie budynku do przepisów przeciwpożarowych. Zostały wymienione wszystkie drzwi do sal dydaktycznych oraz drzwi do poszczególnych stref. Dodatkowo wymieniono okna na przeciwpożarowe i oddymiające oraz klapy w dachu.

Dzięki pracom przedszkole zyskało całkiem nową salę dydaktyczną. Poza tym remont objął wymianę posadzki w korytarzach oraz szatniach, nie zabrakło szpachlowania sal i korytarzy czy wykonania schodów zewnętrznych od strony ogrodu oraz rampy.

Jak przekazały władze miasta, upływ czasu doprowadził do wyeksploatowania tego obiektu. Ale też zmieniające się przepisy sprawiły, że niezbędne było dostosowanie obiekt do nowych wymogów a zapewnienie bezpieczeństwa dzieci jest priorytetową sprawą.

Prace trwały od lipca do października. Koszt zadania to ponad 2,5 mln złotych.

Przedszkole nr 23 jest największą taką miejską placówką - opiekę znajduje tam ok. 200 dzieci. Jego absolwentem (oraz autorem hymnu placówki) jest znany muzyk, współzałożyciel zespołu Shannon, Marcin Rumiński.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

ali/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany