Finanse artykuł sponsorowany
.
5 czerwiec 2023

Visa Mobile – płać za zakupy online bez podawania danych karty

zdjęcie: Visa Mobile – płać za zakupy online bez podawania danych karty / fot. Adobe Stock / nadesłane
fot. Adobe Stock / nadesłane
Jak pokazują wyniki ostatnich badań, zakupy online cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju1. Według raportu firmy Gemius robi je w Polsce aż 77% internautów, co daje łączną liczbę ponad 22 milionów osób1. E-konsumenci uważają je za wygodne i nieskomplikowane1, a do zakupów w sieci najbardziej motywują ich dostępność sklepów przez całą dobę, brak konieczności jechania do punktu stacjonarnego oraz nieograniczony czas wyboru2. Dla ponad połowy Polaków duże znaczenie ma także dostęp do różnych form płatności2, dlatego na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania. Jednym z nich jest Visa Mobile – co to takiego?

Visa Mobile – sposób na płatności przez internet

Visa Mobile to usługa, która została zaprojektowana dla wszystkich osób robiących zakupy przez internet. Dedykowana jest zwłaszcza tym e-konsumentom, którzy chcą, aby proces finalizowania transakcji przebiegał sprawnie i wygodnie3.

Tym, co sprawia, że warto skorzystać z Visa Mobile, jest prostota dokonywania płatności online. Użytkownik podczas opłacania zamówionych produktów lub usług w sklepie internetowym nie musi przede wszystkim wprowadzać 16-cyfrowego numeru oraz jakichkolwiek danych karty płatniczej. Robi się to tylko raz, na etapie konfiguracji usługi, co jest niezwykle wygodne3.

To jednak nie wszystko. Dzięki Visa Mobile podczas płatności online:

  • nie trzeba wprowadzać jakichkolwiek haseł w sklepie internetowym3;
  • nie ma konieczności wypełniania wielu pól formularza3;
  • nie trzeba przeklikiwać się przez wiele wyskakujących okienek3.

Co więcej, każda transakcja jest zabezpieczana przez Visa, a jeszcze przed jej zatwierdzeniem użytkownik może sprawdzić jej szczegóły. Wszystko to sprawia, że proces płatności online przebiega sprawnie i wygodnie, a kupujący ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa3.

Warto dodać, że Visa Mobile daje użytkownikowi możliwość skorzystania z procedury chargeback. Będzie ona pomocna w sytuacji, gdy zamówiony towar nie dotarł do kupującego, a wszelkie próby rozwiązania sporu ze sprzedającym nie przyniosły oczekiwanych efektów. Użytkownik karty Visa może wtedy zwrócić się do swojego banku, który spróbuje odzyskać pieniądze w jego imieniu. Chargeback nie wynika z prawa, ale bywa niezwykle pomocny3.

Jak używać Visa Mobile?

Visa Mobile to rozwiązanie, z którego korzystają już pierwsi Polacy. Aby zapewnić sobie szybkie i wygodne płatności przez internet z Visa Mobile, wystarczą zaledwie 3 kroki3.

  • Krok 1 – uruchomienie. Aby rozpocząć użytkowania Visa Mobile, wystarczy włączyć odpowiednią funkcję w mobilnej aplikacji bankowej lub pobrać oddzielną aplikację ze sklepu dedykowanego systemowi operacyjnemu użytkownika. Lista banków, które dają możliwość skorzystania z usługi, znajduje się na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html (niektóre mogą wymagać aktualizacji aplikacji lub innych dodatkowych czynności)3.
  • Krok 2 – konfiguracja. Jest ona bardzo prosta – wystarczy po uruchomieniu Visa Mobile wprowadzić dane swojej karty płatniczej, podać adres e-mail i numer telefonu, by możliwa była płatność za zakupy w internecie3.
  • Krok 3 – płatności online. Po uruchomieniu i skonfigurowaniu usługi wystarczy wybrać w bramce płatniczej ikonę z Visa Mobile, a następnie wpisać w wolne pole numer telefonu i zatwierdzić transakcję w aplikacji na smartfonie. To wszystko3!

Z Visa Mobile korzystają już pierwsi Polacy, a wkrótce dołączą do nich kolejni – warto więc śledzić sytuację i postawić na to wygodne rozwiązanie3.

Artykuł powstał na zlecenie Visa Europe Limited.

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 10
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 77
  3. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 1.08.2022
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany