12 wrzesień 2022

Nie powinny wzrosnąć

zdjęcie: Nie powinny wzrosnąć / fot. PAP
fot. PAP
Stawki opłat za wodę i odprowadzenie ścieków nie powinny wzrosnąć - zapewnił w poniedziałek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
REKLAMA

"Nasze działania jako rządu muszą zmierzać w tę stronę, żeby nie dopuszczać do podwyżek za media, które można w jakikolwiek sposób zahamować, jeśli chodzi o wzrost cen" - mówił podczas poniedziałkowej konferencji dotyczącej taryf za wodę i ścieki wiceszef resortu infrastruktury.

Gróbarczyk zwrócił uwagę, że "taką sytuację możemy mieć w wyniku wsparcia rządowego dla samorządów". "A więc stawka wody i odprowadzenie ścieków nie powinny wzrosnąć" - zapewnił. Gróbarczyk przypomniał, że zgodnie z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego blisko 13,7 mld zł w wyniku zmiany podatku PIT trafi bezpośrednio do samorządów. "Każda gmina dostanie pieniądze, to już jest wszystko określone, oszacowane" - powiedział. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco, Michał Boroń

maja/ mick/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany