13 maj 2021

Orłowska: ZUCH to szereg korzyści dla administracji publicznej

fot. PAP
Udostępniona w czwartek platforma Zapewniania Usług Chmurowych ZUCH to szereg korzyści dla administracji publicznej: oszczędności, wygoda, szybkość i łatwość użytkowania, bezpieczeństwo - przekazała PAP pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska.
REKLAMA

Orłowska, w odpowiedzi na pytanie o korzyści wynikające dla administracji publicznej z użytkowania systemu ZUCH, stwierdziła, iż to "przede wszystkim: oszczędności, wygoda, szybkość i łatwość użytkowania, a także - być może najważniejsza cecha - bezpieczeństwo".

"Naszą misją jest przede wszystkim wprowadzenie administracji w cyfrową erę" - dodała.

ZUCH ma według niej usprawnić proces cyfryzacji polskiej administracji, dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, zgodności z obowiązującym prawem, a także odpowiedzi na obawy, które wiążą się z umiejętnościami wykorzystywania narzędzi chmury obliczeniowej.

Częścią systemu - jak zaznaczyła Orłowska - są "bezpieczne procedury i możliwość skorzystania z usług zespołu helpdesku na każdym etapie".

Jak podkreśliła, usprawnienie pracy administracji, które ma być możliwe dzięki wdrożeniu ZUCH-a, to "korzyści przede wszystkim dla obywateli i dla poziomu załatwiania ich spraw".

Uruchomiony w czwartek system Zapewniania Usług Chmurowych ZUCH to portal oferowania i pozyskiwania usług chmurowych dla administracji publicznej i dostawców zewnętrznych. Za jego pośrednictwem każda jednostka publiczna będzie mogła dokonać zakupu wybranych e-usług chmurowych, oferowanych na platformie przez dostawców, którymi mogą być wszystkie firmy działające w Polsce.(PAP)

Autorka: Małgorzata Fraser

mfr/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany