2 maj 2022

PKP PLK planują przetarg na modernizację Warszawy Wschodniej w 2023 r.

fot. PAP
PKP Polskie Linie Kolejowe planują ogłosić przetarg na modernizację dworca Warszawa Wschodnia w przyszłym roku - poinformował PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.
REKLAMA

"Na Warszawę Wschodnią pewnie będzie ogłoszony w roku 2023" - powiedział Merchel.

Prezes dodał, że spółka jest obecnie na końcowym etapie tworzenia dokumentacji na remont warszawskiej linii średnicowej.

"Dokumentacja ta jest skomplikowana ze względu na ciągłe zmiany, których chce miasto, lub się opóźnia w uzgodnieniach" - powiedział prezes PKP PLK.

Obecnie PKP PLK modernizuje warszawską stację Warszawa Zachodnia. Wartość tej inwestycji to około 2 mld zł netto. Według planu prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany