25 wrzesień 2021

Sieć wsparcia dla ewakuowanych z Afganistanu

zdjęcie: Sieć wsparcia dla ewakuowanych z Afganistanu / fot. PAP
fot. PAP
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, współpracując z Wielkopolską Radą Koordynacyjną - Związkiem Organizacji Pozarządowych, zapewnia wsparcie ewakuowanym z Afganistanu, którzy przebywają aktualnie na terenie Poznania - poinformowało w sobotę PAP RCB.
REKLAMA

Jak podaje RCB, "po otrzymaniu informacji o zakwaterowaniu ewakuowanych Afgańczyków na terenie Poznania, rozpoczęto przygotowania do organizacji +Sieci wsparcia ewakuowanych+".

W jej skład wchodzą członkowie organizacji pozarządowych, kolektywy i niezrzeszeni wolontariusze działający na rzecz solidarności i pomocy migrantom oraz osobom z doświadczeniem uchodźczym.

"Sieć działa pod patronatem Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej – Związku Organizacji Pozarządowych, w której znajduje się obecnie kilkaset osób gotowych do udzielania pomocy – to członkowie m.in. Fundacji Centrum Badań Migracyjnych, Stowarzyszenia Lepszy Świat, Fundacji BEZLIK, Stowarzyszenia Czas Kultury oraz Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty. Dzięki ich działaniom uruchomiono zajęcia animacyjne dla dzieci i dorosłych oraz zorganizowano grupy wsparcia dla potrzebujących. Afgańczycy zakwaterowani na terenie Poznania otrzymali należną pomoc i zostali objęci kompleksową opieką" - poinformowało RCB.

Przedsięwzięcie wspierają instytucje kultury i nauki – m.in. Instytut Pamięci Narodowej, który przekazał ewakuowanym gry edukacyjne. Akcję koordynuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. (PAP)

autor: Olga Łozińska

oloz/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany