22 listopad 2021

Stoimy u progu wielkiej, ponownej szansy, aby wykorzystać potencjał morski

fot. PAP
Dziś, po kilku dziesięcioleciach stoimy u progu wielkiej, ponownej szansy, aby wykorzystać potencjał morski – powiedział w poniedziałek w Gdańsku podczas obrad XII Konwentu Morskiego premier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA

Szef rządu zaznaczył, że „przemysł morski to wielka szansa całej polskiej gospodarki”.

„Kiedy wchodziliśmy w nową epokę po 1989 r. mieliśmy wiele kompetencji, wiele umiejętności. Owszem, stocznie nie były może najbardziej efektywne na świecie, ale kompetencje do budowy statków, do remontów, całego przemysłu morskiego, portowego, były zakumulowane” – powiedział na Politechnice Gdańskiej premier.

Dodał, że później „nastąpiło coś dla wielu osób niezrozumiałego”. „Polska jak gdyby odwróciła się plecami do morza. Odwróciła się plecami i nie wykorzystywała tego swojego wielkiego potencjału” – powiedział Morawiecki.

„Dziś, po wielu latach, po kilku dziesięcioleciach stoimy przed kolejną szansą (…). Dziś stoimy u progu tej wielkiej, ponownej szansy, aby wykorzystać potencjał morski” – podkreślił premier. (PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce