19 październik 2022

Tunel w ciągu "Zakopianki" już gotowy, za kilkanaście dni zostanie otworzony

zdjęcie: Tunel w ciągu
fot. PAP
Tunel w ciągu "Zakopianki" praktycznie jest już gotowy, za kilkanaście dni zostanie otworzony - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas odwiedzin tunelu na "Zakopiance".
REKLAMA

"Właśnie następuje epokowa zmiana. (...) ze wzruszeniem przeszedłem te 2 km 58 metrów tunelu między Naprawą a Skomielną Białą" - powiedział prezydent podczas wizyty na budowie tunelu na "Zakopiance".

Jak dodał, do Skomielnej Białej ten proces drążenia tunelu trwał z wieloma przeszkodami: "i gospodarczymi i problemami politycznymi, bo w międzyczasie wybuchła wojna na Ukrainie i pandemia koronawirusa dotknęła inwestycję, i wreszcie problemy geologiczne".

"Ten tunel, można powiedzieć, praktycznie jest już gotowy. Dosłownie za kilkanaście dni zostanie otworzony, uruchomiony, otwarty dla wszystkich kierowców. To jest niezwykle ważny moment, epokowa zmiana" - powiedział Andrzej Duda.

Dwukomorowy tunel w ciągu Zakopianki o długości ponad 2 km powstał w masywie góry Mały Luboń w Beskidzie Wyspowym. Drążenie tunelu rozpoczęło się w marcu 2017 r. Koszt całej inwestycji to niemal miliard złotych. Inwestycję wykonuje włoski koncern Webuild, który w styczniu przejął dotychczasowego wykonawcę - firmę Astaldi. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Szymon Bafia

aop/ szb/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany