18 styczeń 2022

W marcu otwarcie kolejnego peronu na stacji Warszawa Zachodnia

fot. PAP
Kolejny, trzeci już peron po modernizacji zostanie udostępniony podróżnym na stacji Warszawa Zachodnia w marcu tego roku - poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
REKLAMA

"Liczymy na to, że kontrakt będzie realizowany tak sprawnie jak do tej pory, w terminie, zgodnie z założeniami, i że w marcu będzie kolejny peron oddany do użytku pasażerów" - powiedział podczas konferencji na warszawskiej stacji kolejowej Warszawa Zachodnia wiceminister Bittel.

Przypomniał, że wartość kontraktu dotyczącego modernizacji tego obiektu sięga 2 mld zł.

Obecny na konferencji prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował, że zgodnie z harmonogramem prace na stacji mają się zakończyć w 2023 roku.

Stacja Warszawa Zachodnia to największy w Polsce pod względem liczby kursujących pociągów węzeł kolejowy. Średnio na dobę przez stację przejeżdża około tysiąca składów pasażerskich aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych.

Na stacji powstaną nowe perony, które będą dostępne również dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Przewidziano ruchome schody i windy, przystosowane do przewozu wózków i rowerów. Będzie wybudowany dodatkowy peron od strony ul. Tunelowej. Wszystkie perony zostaną zadaszone.

Pod przejściem dla pieszych zostanie wybudowany tunel, który umożliwi budowę linii tramwajowej wraz z niezbędną dla niej infrastrukturą.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce