17 wrzesień 2021

W systemie e-TOLL zarejestrowano już 266 tys. pojazdów

fot. PAP
W systemie e-TOLL do czwartku zarejestrowano ponad 129 tys. kont, a liczba zarejestrowanych pojazdów wynosi ponad 266 tys., w tym ponad 223 tys. pojazdów ciężkich i ponad 43 tys. pojazdów osobowych – poinformowało Ministerstwo Finansów w piątek.
REKLAMA

W piątek podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczty została przedstawiona informacja Ministra Finansów na temat wdrożenia i dotychczasowego funkcjonowania nowego systemu poboru opłat e-TOLL.

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez MF posłom, do czwartku, tj. do 16 września, liczba pobranych aplikacji wyniosła 156 tys., a liczba zarejestrowanych kont w systemie e-TOLL sięgnęła ponad 129 tys. W systemie zarejestrowano ponad 266 tys. pojazdów, z czego 223 tys. to pojazdy ciężkie a ponad 43 tys. – pojazdy osobowe. W systemie e-TOLL zarejestrowane przejazdy przejechały 15,6 mln kilometrów.

Zgodnie z planami MF, dotychczasowy system poboru opłat, czyli viaTOLL będzie działał wyłącznie do 30 września. Po tej dacie jedynym systemem poboru będzie e-TOLL, który działa od czerwca tego roku.

W okresie przejściowym, a więc do 30 września, stosowane są obniżone stawki za przejazdy po drogach płatnych. Obniżka wynosi 25 proc. i obowiązuje dla wszystkich pojazdów ciężkich na drogach płatnych oraz dla samochodów osobowych na odcinkach autostrad A2 (Konin - Stryków) oraz A4 (Wrocław - Sośnica).

Resort poinformował także, że w ramach uproszczonej procedury rejestracji w systemie utworzono już 10,9 tys. kont. Taka procedura jest dostępna dla osób fizycznych oraz dla jednoosobowych działalności gospodarczych, logujących się do systemu Profilem Zaufanym poprzez e-PUAP, mObywatel lub bankowość elektroniczną. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce