2 maj 2022

Z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono ponad 757 tys. pasażerów

fot. PAP
Od czasu rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę do 2 maja br. z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono ponad 757 tys. osób podróżujących koleją - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury (MI).
REKLAMA

"Łącznie, od wybuchu wojny na Ukrainie, tj. od 24 lutego br. do 2 maja br., ze stacji Chełm, Hrubieszów, Dorohusk, Przemyśl, Krościenko, Hrebenne i Jarosław odprawiono ponad 757 tys. pasażerów w różnych kierunkach Polski, w tym ponad 588 tys. pociągami stałego kursowania i ponad 169 tys. pociągami specjalnymi" - podał resort w komunikacie.

Dodano, że od 24 lutego do 2 maja br. z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono w sumie 3451 pociągów, w tym 2991 pociągów stałego kursowania i 460 dodatkowych.

Resort poinformował też, że łącznie do Niemiec i Czech wyjechało z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma, Krakowa i Gdyni) 1750 pociągów z uchodźcami, w tym 1493 pociągi stałego kursowania i 257 specjalnych. Pociągi te przewiozły łącznie ponad 576 tys. osób. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany