18 październik 2022

Zaopatrzenie w węgiel gospodarstw domowych poprawiło się

zdjęcie: Zaopatrzenie w węgiel gospodarstw domowych poprawiło się / fot. PAP
fot. PAP
Zaopatrzenie w węgiel gospodarstw domowych, które używają tego surowca do ogrzewania, poprawiło się - wskazało we wtorek CBOS. Dodano, że od sierpnia do połowy października dwukrotnie zwiększył się odsetek deklarujących, że mają wystarczającą ilość węgla na cały sezon grzewczy.
REKLAMA

Jak wynika z deklaracji badanych, od sierpnia do połowy października zaopatrzenie w węgiel gospodarstw domowych, które używają tego surowca do ogrzewania, poprawiło się - przekazało we wtorek Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). "Nadal jednak duża część gospodarstw nie ma żadnych zapasów węgla" – wskazano.

Dodano, że brak zapasów węgla w swoim gospodarstwie domowym deklaruje 36 proc. ankietowanych (o 4 punkty mniej niż w drugiej połowie sierpnia). Z kolei 29 proc. ankietowanych, o 6 punktów mniej niż poprzednio, twierdzi, że ma "jedynie niewielkie zapasy węgla". Kolejne 16 proc. przyznaje, że ma już spore zapasy węgla, ale nie wystarczą one na cały sezon grzewczy.

Od sierpnia dwukrotnie (z 9 proc. do 18 proc.) zwiększył się odsetek osób deklarujących, że posiadają wystarczającą ilość węgla na cały sezon grzewczy - podano.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (390) przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany