3 czerwiec 2022

Nowe Szanse na Nowe Strzelnice

fot. nadesłane
Minister Obrony Narodowej ogłosił dwa nowe konkursy dotyczące programu „Strzelnica w powiecie 2022”, samorządy mogą się starać o dofinansowanie strzelnic pneumatycznych oraz wirtualnych.
REKLAMA
Program „Strzelnica w powiecie” ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład Sił Zbrojnych.

W ramach programu „Strzelnica w powiecie 2021” powstało w sumie 46 strzelnic różnego typu, na dofinansowanie strzelnic Ministerstwo Obrony Narodowej wydało ponad 6 780 000 zł.

W obecnych konkursach samorządy terytorialne mogą wystąpić w:
  • pierwszym konkursie o wsparcie finansowe na adaptacje pomieszczeń dla potrzeb utworzenia wirtualnej strzelnicy, wraz z pracami przygotowawczymi oraz zakup pierwszego wyposażenia, w tym zestawu startowego materiałów eksploatacyjnych,
  • drugim konkursie o wsparcie finansowe na adaptacje pomieszczeń dla potrzeb utworzenia strzelnicy pneumatycznej typu zamkniętego, wraz z pracami przygotowawczymi oraz zakup pierwszego wyposażenia.

Zadanie może być realizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego, na strzelnicę pneumatyczną samorządy mogą pozyskać do 300 000 zł, zaś w przypadku strzelnicy wirtualnej do 200 000 zł dotacji. Warunkiem niezbędnym jest obowiązkowy wkład finansowy jednostki samorządu terytorialnego w wysokości minimum 20% całkowitego kosztu realizacji zadania.

Oferty należy składać do dnia 30 czerwca 2022 r., a rozstrzygnięcie Konkursu Ofert nastąpi w terminie do dnia 21 lipca 2022 r.

Szczegółowe wymagania realizacji konkursów oraz wzór oferty realizacji znajdują się w ogłoszeniach konkursowych na stronie:

Ogłoszenia o konkursie można znaleźć pod adresem: Aktualnie ogłoszone konkursy - Ministerstwo Obrony Narodowej - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany