11 sierpień 2022

CBA zatrzymało kolejną osobę wystawiającą fikcyjne faktury VAT na 1,5 mln zł

zdjęcie: CBA zatrzymało kolejną osobę wystawiającą fikcyjne faktury VAT na 1,5 mln zł / fot. PAP
fot. PAP
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę wystawiającą fikcyjne faktury VAT na 1,5 mln zł - dowiedziała się PAP.
REKLAMA

Zespół prasowy CBA poinformował w czwartek PAP, że mężczyznę zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura.

Zatrzymany przez CBA miał prowadzić działalność gospodarczą, reprezentować dwie inne firmy i współpracować z zatrzymaną wcześniej w tym śledztwie osobą.

Według śledczych od lipca 2018 r. do marca 2020 r. w Warszawie i innych miejscowościach rozliczył fikcyjne faktury na blisko 1,5 mln zł. W ten sposób zaniżył podatek VAT o nie mniej niż 265 tys. zł, co miało również znaczenie przy rozliczeniu podatku PIT - wyjaśnił zespół.

W nadzorującej śledztwo CBA Prokuraturze Okręgowej w Warszawie mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator wyznaczył mu poręczenie majątkowe i nakazał dozór policji.

Zespół prasowy CBA zaznaczył w rozmowie z PAP, że w sprawie badane są kolejne wątki, a lista zarzutów może się wydłużyć. Biuro nie wyklucza kolejnych zatrzymań.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-26 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany