2 lipiec 2022

Magdalena Fręch odpadła w trzeciej rundzie

fot. PAP
Magdalena Fręch odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała w sobotę z rozstawioną z numerem 16. Rumunką Simoną Halep 4:6, 1:6.
REKLAMA

24-letnia Fręch po raz pierwszy w karierze wystąpiła w zasadniczej części zmagań na trawiastych kortach w Londynie. Na otwarcie sprawiła niespodziankę wygrywając z rozstawioną z numerem 21. włoską tenisistką Camilą Giorgi 7:6 (7-4), 6:1. W drugiej rundzie poradziła sobie ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:4, 6:4.

Halep okazała się jednak rywalką zbyt wymagającą. Blisko 31-letnia zawodniczka to była liderka światowego rankingu. Fręch zajmuje w nim 92. miejsce. Halep w dorobku ma m.in. dwa wielkoszlemowe triumfy, w tym wimbledoński z 2019 roku.

Faworytka zaczęła mecz od mocnego uderzenia i szybko objęła prowadzenie 5:1. W tym momencie nastąpił mały zryw Fręch, która wygrała trzy kolejne gemy. Na więcej Halep jej nie pozwoliła i chwilę później zamknęła partę.

Początek drugiego seta to wzajemne przełamania, później jednak emocji nie było. Łodzianka dostała lekcję tenisa i po nieco ponad godzinie pożegnała się z udziałem w rywalizacji singlowej.

Halep zanotowała 24 zagrania kończące, przy zaledwie pięciu Fręch.

To było trzecie spotkanie tych tenisistek i trzecie zwycięstwo Halep

Fręch pozostała jeszcze gra w deblu, w którym występuje w parze z Beatriz Haddad Maią. Polsko-brazylijska para w piątek awansowała do 1/8 finału.

(PAP)

wkp/ krys/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany