2 lipiec 2022

Około 8 tys. osób na marszu równości w Poznaniu

fot. PAP
Około 8 tys. osób uczestniczyło, według policji, w marszu równości, który w sobotę przeszedł ulicami Poznania. Poważniejszych incydentów nie było, policjanci wylegitymowali jednak grupę osób, które kierowały wulgaryzmy w stronę maszerujących.
REKLAMA

W tym roku m.in. ze względu na liczne remonty w centrum miasta marsz równości przeszedł inną trasą niż zazwyczaj; wyszedł z plaży Wilda, i wrócił po trzech godzinach w to samo miejsce. Wielu uczestników miało ze sobą tęczowe flagi, tęczowe parasolki, balony oraz transparenty z hasłami równościowymi. Marsz był zabezpieczany przez policję.

W kilku punktach miasta na maszerujących czekały osoby niezadowolone z organizacji marszu równości. Przy pomniku Powstańców Wielkopolskich modliła się grupa osób, stała tam furgonetka "Stop pedofilii", uczestnicy zgromadzenia trzymali też transparent "Różaniec wynagradzający za grzech sodomii".

Niewielka liczebnie kontrmanifestacja czekała na marsz równości w okolicy rynku Wildeckiego. Grupa osób skandowała: "zakaz pedałowania!" Rozwinięty został transparent: "Wilda biało-czerwona pedalstwem nieskażona".

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że wylegitymowane zostały osoby wykrzykujące wulgaryzmy w stronę uczestników marszu.

Marsz równości był elementem trwającego od 25 czerwca w stolicy Wielkopolskie Poznań Pride Week 2022. Cykl wydarzeń potrwa do niedzieli. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany