30 czerwiec 2022

Otwieramy metro na Bemowie

fot. PAP
W czwartek druga linia metra pojedzie na Bemowo - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wojewoda wydał zgodę na użytkowanie stacji Ulrychów, Bemowo oraz tunelu między nimi - poinformował.
REKLAMA

Prezydent stolicy na czwartkowej konferencji zorganizowanej na stacji Bemowo podkreślił, że metro dotarło już na dziewiątą dzielnicę Warszawy.

Trzaskowski poinformował, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał zgodę na użytkowanie nowego odcinka drugiej linii metra. Ostatnie formalności trwały jeszcze w trakcie konferencji.

"Mamy wszystkie pieczątki, pozwolenia, w związku z tym normalnie będziemy mogli otworzyć stację" - powiedział Trzaskowski, jak tylko dowiedział się o decyzji wojewody. Dziękował też Radziwiłłowi za przyspieszenie procesu.

Rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz poinformowała wcześniej PAP, że kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na stacjach Ulrychów i Bemowo oraz tunelu pomiędzy nimi zakończyła się pozytywnie. Decyzje o pozwoleniu na użytkowanie przygotowywano "najszybciej, jak się da".

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra. (PAP)

autorki: Agnieszka Ziemska, Marta Stańczyk

agzi/ mas/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany