30 czerwiec 2022

Pozytywnie zakończyła się kontrola nowego odcinka metra

fot. PAP
Pozytywnie zakończyła się kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na stacjach Ulrychów i Bemowo oraz tunelu pomiędzy stacją Ulrychów i Bemowo. Przygotowane są właśnie decyzje o pozwoleniu na użytkowanie - powiedziała PAP rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.
REKLAMA

Dzień wcześniej również pozytywnie zakończyła się kontrola tunelu pomiędzy stacjami: Księcia Janusza i Ulrychów. Jak przekazała rzeczniczka wojewody mazowieckiego, decyzje zostaną wydane "najszybciej jak się da".

W poniedziałek ratusz zaprosił media na konferencję dotyczącą otwarciu nowego odcinka drugiej linii metra, obejmującego stacje Ulrychów i Bemowo, która odbędzie się w czwartek 30 czerwca. Mają w niej wziąć udział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira.

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany