22 maj 2022

Rosyjska propaganda będzie podejmować próby ataków informacyjnych

fot. PAP
Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przestrzegł, że w związku z rosnącą pozycją Polski, rosyjska propaganda będzie podejmować kolejne próby ataków informacyjnych przeciwko Polsce.
REKLAMA

"W ostatnich miesiącach znacząco rośnie pozycja Polski na arenie międzynarodowej. Jesteśmy obecnie najważniejszym krajem wschodniej flanki NATO, kluczowym dla odpowiedniej reakcji na rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie" - tweeta tej treści zamieścił na swoim koncie rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Dodał, że ma to konsekwencje w sferze informacyjnej.

"W związku z rosnącą pozycją Polski, rosyjska propaganda i przemysł dezinformacyjny będzie podejmować kolejne próby ataków informacyjnych przeciwko Polsce. Działania te mają dla Kremla charakter strategiczny" - napisał Żaryn na Twitterze.

Rzecznik ministra-koordynatora na swoim profilu publikuje tweety demaskujące dezinformację rosyjskiej propagandy. (PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany