31 lipiec 2022

Turniej WTA w Warszawie - Francuzka Garcia najlepsza w singlu

zdjęcie: Turniej WTA w Warszawie - Francuzka Garcia najlepsza w singlu / fot. PAP
fot. PAP
Caroline Garcia wygrała turniej WTA na kortach ziemnych w Warszawie. Francuska tenisistka, która w ćwierćfinale wyeliminowała Igę Świątek, w finale pokonała Rumunkę Anę Bogdan 6:4, 6:1.
REKLAMA

Garcia była rozstawiona z piątką, jednak ze względu na wycofanie się z turnieju aż trzech tenisistek wyżej notowanych od niej, była drugą najwyżej rozstawioną zawodniczką po Świątek. Wpadły one na siebie już w ćwierćfinale i było to jedno z najbardziej zaciętych spotkań turnieju, a także jedyne, w którym Garcia straciła seta.

Bogdan natomiast wszystkie wcześniejsze starcia wygrała w dwóch partiach. W finale jednak od początku było widać różnicę między Francuzką, do tej pory 45. w światowym rankingu, a Rumunką, która plasowała się na 108. pozycji.

Garcia pewnie utrzymywała swoje podanie w pierwszym secie, a dodatkowo już w drugim gemie przełamała rywalkę, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:0. Bogdan nie zamierzała się poddać, odpowiedziała przeciwniczce przełamaniem, nie zdołała jednak obronić swojego serwisu i doprowadzić do wyrównania. Francuzka miała aż trzy szanse na zakończenie seta, ale wykorzystała dopiero ostatnią, wygrywając 6:4.

W drugiej partii dwa pierwsze gemy były wyrównane, lecz później Garcia przejęła inicjatywę. Przełamała przeciwniczkę, co w połączeniu z utrzymaniem swojego podania pozwoliło jej objąć prowadzenie 4:1. W końcówce ponownie wygrała gema przy serwisie Bogdan i zakończyła mecz asem serwisowym oraz zwycięstwem 6:1.

28-letnia Garcia w Warszawie odniosła dziewiąte turniejowe zwycięstwo w singlu, a drugie w tym roku; wcześniej triumfowała na trawie w niemieckim Bad Homburg. Od poniedziałku awansuje na 32. miejsce w zestawieniu WTA.

Wynik finału:

Caroline Garcia (Francja, 5) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:4, 6:1.(PAP)

msl/ cegl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany