15 sierpień 2022

W niedzielę do Polski z Białorusi usiłowało się przedostać 16 osób

zdjęcie: W niedzielę do Polski z Białorusi usiłowało się przedostać 16 osób / fot. PAP
fot. PAP
16 kolejnych migrantów usiłowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.
REKLAMA

Do zatrzymań cudzoziemców doszło na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG w Białowieży i Nowy Dworze.

Łącznie na obu tych odcinkach zatrzymano dziewięciu Syryjczyków, dwóch Kongijczyków i pięć osób Ze Sri Lanki.

SG podsumowała też krótko, że dotychczas w sierpniu, łącznie 441 osób próbowało przedostać się nielegalnie z terytorium Białorusi do Polski, a od początku 2022 r. było 7 tys. 401 takich prób.

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała PAP w ostatnich dniach, że w lipcu łącznie granicę próbowały przekroczyć 884 osoby, z czego 28 zostało zatrzymanych, a pozostałe dostały postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Migranci, którzy usiłowali dostać się do Polski pochodzili z 42 państw, głównie z Afryki.

"Wśród ujawnionych cudzoziemców nie było osób nieletnich. Większość z nich to młodzi mężczyźni, którzy przyjeżdżają najpierw do Rosji na wizach studenckich bądź na działalność gospodarczą" - poinformowała Zdanowicz.

SG zatrzymała także dotąd w 2022 r. (dane do 11 sierpnia) 132 osoby, które organizowały pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. (PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-26 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany