25 czerwiec 2022

W piątek do Polski z Białorusi próbowały się dostać cztery osoby

fot. PAP
W sumie czterech cudzoziemców próbowało w piątek nielegalnie przedostać się do Polski przez polsko-białoruską granicę. Było to trzech obywateli Haiti i Irańczyk - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.
REKLAMA

Jak podała SG w sobotę rano na Twitterze, obywatele Haiti zostali zatrzymani na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka graniczna w Białowieży; tam też kilku innych cudzoziemców wycofało się na stronę białoruską, gdy pojawiły się polskie patrole. Obywatel Iranu nielegalnie przekroczył granicę w okolicach Narewki.

SG podała też, że już w sobotę na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka w Mielniku, granicę przekroczył nielegalnie obywatel Togo.

Od początku tego roku Straż Graniczna odnotowała niespełna 5,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W czerwcu takich prób było dotąd prawie 480.

Kończy się budowa stalowej zapory na tej granicy. Ma ona być gotowa do 30 czerwca; do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

W związku z budową tej zapory, do końca czerwca obowiązuje rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem będzie obowiązywać - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy na odległość 200 metrów. (PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany