14 listopad 2021

Włamano się na moje konto na Twitterze, zgłaszam sprawę policji

fot. PAP
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że nieznani sprawcy włamali się na jego konto na Twitterze i zamieścili na nim kilka wpisów, z którymi - jak podał Grzymowicz - on sam "się nie utożsamia". Prezydent Olsztyna poinformował, że zgłosi sprawę organom ścigania.
REKLAMA

W sobotę wieczorem na koncie na Twitterze prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza pojawiło się kilka wpisów nawiązujących do jego życia rodzinnego. Wpisy, które brały w obronę pijanych kierowców, oburzyły użytkowników Twittera, wyjaśnień od Grzymowicza domagał się m.in. poseł Porozumienia Michał Wypij.

W niedzielę w innym portalu społecznościowym Grzymowicz przeprosił "za zaistniałą sytuację" i zapewnił, że z treściami, które pojawiły się na jego Twitterze "w żadnym stopniu nie utożsamia się". Grzymowicz poinformował, że zablokował swoje konto w tym portalu i pokazał zrzuty ekranu, które informowały, że ktoś loguje się na jego konto.

Prezydent Olszyna zapowiedział, że o przejęciu swojego konta na Twitterze poinformuje policję.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ ozk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce