17 listopad 2021

Wydano 1766 zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

fot. PAP
Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1766 zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami – przekazała w środę PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
REKLAMA

Na wjazd na teren objęty działaniem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wydano 1589 pozwoleń, a na wjazd na teren działań Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 177 pozwoleń – podała PAP Michalska.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce