27 kwiecień 2022

Wystawa fotografii PORTRETY KOBIET i akcja handlowa Apetyt na Francję w ramach wiosennej edycji French Touch 2022

fot. nadesłane
Niezwykła wystawa fotografii w Warszawie oraz akcja handlowa u partnerów w całej Polsce to początek tegorocznej edycji cyklicznego święta celebrującego polsko-francuskie relacje FRENCH TOUCH LA BELLE VIE. Wystawę fotografii stworzoną przez paryskie studio Harcourt będzie można bezpłatnie oglądać do 10 maja, akcja handlowa potrwa natomiast do końca miesiąca.

Wystawę “Portrety kobiet” można bezpłatnie oglądać w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie.
Pokazuje ona 15 Polek i 15 Francuzek, które osiągnęły wielkie sukcesy na polu zawodowym. Znajdziemy na niej, między innymi portrety Brigitte Bardot, Juliette Binoche, Catherine Deneuve, a także Katarzyny Grocholi, Małgorzaty Kożuchowskiej, czy Agnieszki Holland. Dodatkowo organizatorzy postanowili dodać 1 zdjęcie Ukrainki, jako hołd złożony ukraińskim kobietom walczącym o niepodległość swojego kraju.

Każda z kobiet, której portret prezentujemy na wystawie, na swój sposób ucieleśnia wizję kobiety silnej i walczącej o swoje przekonania i wartości. Symbolizuje tym samym ideał równości płci. To wciąż ideał, bo walka o równość kobiet i mężczyzn w życiu codziennym nadal trwa. Dlatego tak ważne jest uwrażliwianie społeczeństwa na tę kwestię, co będzie miało ogromny wpływ na naszą wspólną przyszłość. Chcieliśmy, by organizowana przez nas wystawa była eleganckim hołdem złożonym pięknu i sile kobiet, gestem artystycznym niosącym ważne przesłanie społeczne, zwłaszcza w tak burzliwych czasach - mówi Daniel Teboul Prezes French Touch.

Legendarne Studio Harcourt nie ma sobie równych, jeśli chodzi o promowanie ponadczasowego piękna kobiet poprzez pokazywanie ich wdzięku oraz podkreślanie towarzyszącej im aury tajemniczości. W artystycznych zdjęciach delikatne światło oraz subtelna elegancja stwarzają szlachetny klimat. Już w latach 30. XX wieku znakiem rozpoznawczy studia były portrety, w których na pierwszy plan wysuwało się piękno i dusza uwiecznionego modela. Ta sława jest żywa do dziś! Fotografie sygnowane przez Studio Harcourt to synonim szyku niezmiennie kojarzącego się z Francją. Dzięki niemu do historii przeszły portrety największych sław kina, świata mediów, sportu i szeroko rozumianej kultury oraz życia publicznego.

W ramach akcji Apetyt na Francję do 30 kwietnia będzie można spróbować słynnych francuskich specjałów, kupić kosmetyki, czy skorzystać z różnego rodzaju usług firm, które dołączyły do wiosennej edycji. To wydarzenie to tylko preludium tego, co French Touch wraz z partnerami mają do zaproponowania konsumentom jesienią. Przy współpracy z siecią sklepów Biedronka, marką President, firmami Bonduelle i Michelin oraz innymi 16 partnerami przygotowano wiele atrakcyjnych ofert. To wydarzenie pozwoli odkryć ogrom francuskich specjałów w polskich sklepach oraz dostrzec różne francuskie usługi na polskim rynku.

Co roku podczas naszej akcji handlowej główną rolę odgrywają marki detaliczne na czele z siecią sklepów Biedronka, w których można znaleźć wiele wyjątkowych produktów „made in France” sygnowanych logo marki French Touch. Wiele firm postanowiło po raz kolejny nawiązać współpracę z French Touch La Belle Vie. Projekt powstał z miłości do Francji i olbrzymiego uwielbienia do Polski. French Touch to pretekst do dzielenia się wszystkim co najlepsze we Francji. Francję i Polskę łączy historia oraz szczególne więzi, które z biegiem czasu zacieśniają się jeszcze bardziej. My inspirujemy, zachęcamy do wzajemnego poznawania się, ułatwiamy i pokazujemy drogę. Cieszy mnie, że tak wiele firm chce z nami tworzyć to wydarzenie - dodaje  Daniel Teboul Prezes French Touch.


Bohaterkami wystawy „Portrety Kobiet” są: Brigitte Bardot, Małgorzata Kożuchowska, Edith Piaf, Agnieszka Grochowska, Catherine Deneuve, Katarzyna Grochola, Juliette Binoche, Aleksandra Kurzak, Marion Cotillard, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Laetitia Casta, Irena Eris, Sophie Marceau, Dorota Wellman, Vanessa Paradis, Magda Umer, Anne-Sophie Pic, Grażyna Szapołowska, Simone Signoret, Grażyna Torbicka, Marie-Claude Pietragalla, Agnieszka Holland, Melanie Laurent, Kinga Baranowska, Isabelle Huppert, Katarzyna Figura, Carole Bouquet, Edyta Geppert, Dalida, Otylia Jędrzejczak Oraz Olga Kurylenko.

Partnerzy akcji handlowej: AMBASSADE DE France, Biedronka, Bonduelle, Business Centre Club, Café Sati, Castel Frères, Caudalie, EKO TAXI, Institut Français, Jcdecaux, Michelin, Monin, Noerr Biedecki, Président, Screen Network, Sojasun, THINK TANK, TV5 MONDE

O French Touch
Wydarzenie powstało 8 lat temu z intencją wzmacniania i promowania przyjaźni polsko-francuskiej. Od tego czasu French Touch zdołał podbić serca polskiej publiczności, którą co roku organizatorzy zapraszają do szampańskiej zabawy oraz wspólnego odkrywania i dzielenia się kulturą, tradycjami i sztuką życia w stylu francuskim. 


French TouchLa Belle Vie 2022. Najważniejsze wydarzenia czekające nas w tegorocznej edycji:
    • 19-30 kwietnia - Wiosenna Akcja handlowa we współpracy między innymi z siecią sklepów Biedronka
    • do 10 maja - Wystawa Harcourt „Portrety Kobiet” w Dolnym Ogrodzie Zamku Królewskiego
    • 16-31 października - Jesienna akcja handlowa.
    • 27 października - Gala French Touch w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.


Więcej na https://www.frenchtouchlabellevie.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany