6 grudzień 2023

Drogi krajowe przejezdne, pracują na nich 434 pojazdy zimowego utrzymania

zdjęcie: Drogi krajowe przejezdne, pracują na nich 434 pojazdy zimowego utrzymania / pixabay/6024974
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracują na nich 434 pojazdy zimowego utrzymania – poinformował PAP w środę wieczorem Radosław Zawadzki z punktu informacji drogowej centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w tych rejonach kraju, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.

Jazdę utrudniają lokalna śliskość, opady śniegu bądź śniegu z deszczem, mgła i mżawka.

Śliskość występuje w woj. wielkopolskim na dk 11 między Piłą i granicą województwa zachodniopomorskiego, na dk 22 między Wałczem a granicą. woj. pomorskiego i w woj. dolnośląskim na dk 36 między Lubaniem, a granica woj. wielkopolskiego.

Śnieg lub śnieg z deszczem występuje w całym kraju oprócz województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Mgła występuje na terenie trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego, a mżawka tylko na terenie woj. podkarpackiego.

GDDKiA przypomniała, że zgodnie z prognozami meteorologicznymi w nocy zachmurzenie ma być przeważnie całkowite. Okresami mają wystąpić opady śniegu, a na zachodzie, południu i w centrum kraju również marznącego deszczu lub marznącej mżawki powodujących gołoledź.

Wysoko w Tatrach i Beskidach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie, południu i w centrum marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna ma wynieść od minus 6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do minus jednego stopnia na zachodzie.

Wiatr przeważnie słaby, jedynie na wschodzie okresami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i wschodni, od zachodu skręcający na południowo-zachodni - przypomniał o prognozowanych na niedzielę warunkach pogodowych dyżurny centrali GDDKiA.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany